Menu

Den smilende kok

Kontakt Café "Den smilende kok"  


Hold dit arrangement i vores hyggelige lokaler på Dalumvej 95D. Lokalerne har installeret det nyeste præsentationsudstyr. Vi har storskærm, CD, DVD, CDR samt mulighed for tilslutning af PC.

Ønsker du som træner/leder i Dalum I.F. at bruge klubbens lokaler til f.eks. forældremøde, holdarrangementer, afslutningsfest eller lignende, så kontakt Caféen for reservation af lokaler. Caféen er desuden altid klar med et godt tilbud på mad og drikkelse til enhver lejlighed.

Ring og få et godt tilbud hos Kent Dahl på tlf. 7172 6548 eller skriv en email til cafe@dalumif.dk


 

Kommende kampe
April 2017
30.
søndag
09.00
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
MG & BK
ALPI Arena Næsby
30.
søndag
10.00
Nyborg G & IF
livescore
4 - 1
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Idrætscenter Nyborg
Dalum IF (2)
Idrætscenter Nyborg
30.
søndag
10.00
Munkebo BK
4 - 2
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Dalum IF
Munkebo Hallen
30.
søndag
10.00
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
Næsby BK
ALPI Arena Næsby
30.
søndag
10.00
Dalum IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Kerteminde BK
Kerteminde Stadion
30.
søndag
10.00
Skeby GF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), forår 2017 • Pulje 2
Højby Skole
Dalum IF
Højby Skole
30.
søndag
10.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Dalum Stadion
MG & BK (2)
Dalum Stadion
30.
søndag
10.30
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
OB (1)
ALPI Arena Næsby
30.
søndag
10.30
Dalum IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), forår 2017 • Pulje 2
Højby Skole
Højby S & G
Højby Skole
30.
søndag
10.30
Glamsbjerg IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Dalum IF
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
10.45
Marienlyst (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Dalum IF (2)
Kerteminde Stadion
30.
søndag
11.00
ØB (1)
4 - 2
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-1 pulje 2
Ø.B.s Anlæg
Dalum IF
Ø.B.s Anlæg
30.
søndag
11.00
Højby S & G
2 - 2
Herrer
U12
U12 drenge B (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Højby Skole
Dalum IF
Højby Skole
30.
søndag
11.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Dalum Stadion
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Dalum Stadion
30.
søndag
11.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Langeskov IF (1)
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
11.30
Sanderum BK (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Dalum IF (2)
Kerteminde Stadion
30.
søndag
11.30
Dalum IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), forår 2017 • Pulje 2
Højby Skole
Hårby BK
Højby Skole
30.
søndag
12.00
Dalum IF
2 - 0
Herrer
U19
U19 Drenge 2. div (1998-1999) 11M - forår 2017 • Pulje 302
Dalum Stadion
Viby/AGF
Dalum Stadion
30.
søndag
12.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), forår 2017 • Pulje 2
Højby Skole
Morud IF
Højby Skole
30.
søndag
12.00
Aarslev BK
1 - 1
Herrer
U13
U13 drenge M (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 2
Netplan Arena
Dalum IF
Netplan Arena
30.
søndag
12.00
FC Broby
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Dalum IF
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
12.00
AGF
livescore
6 - 5
Herrer
U12
Golden League - U12 Drenge (2005) - 6. runde • Platin 2
AGF's anlæg - Fredensvang
Dalum IF
AGF's anlæg - Fredensvang
30.
søndag
12.00
Haderslev FK
livescore
7 - 4
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 6. runde • Guld 1
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
09. Bane 9 B (5-mands)
Dalum IF
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
09. Bane 9 B (5-mands)
30.
søndag
12.30
Glamsbjerg IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Dalum Stadion
Dalum IF
Dalum Stadion
30.
søndag
12.30
Dalum IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Ubberud IF
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
13.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
Tommerup BK
Tommerup Stadion
30.
søndag
13.45
OB
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
Dalum IF
Tommerup Stadion
30.
søndag
14.00
Stensballe IK
8 - 1
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2006) - 6. runde • Bronze 1
Stensballe Hallen
Dalum IF
Stensballe Hallen
30.
søndag
14.30
Næsby BK (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
Dalum IF
Tommerup Stadion
30.
søndag
18.00
Skibet IF
livescore
0 - 3
Herrer
U16
U16 Drenge Vest 1 (2001) 11M - forår 2017 • Pulje 452
Skibet Stadion
Dalum IF
Skibet Stadion
Maj 2017
1.
mandag
18.15
Hesselager Fodbold
Kvinder
U12
U12 pige A/B (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Hesselager Stadion
Dalum IF
Hesselager Stadion
1.
mandag
18.45
Nyborg G & IF
Herrer
Veteran
Veteran 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Dalum IF
Idrætscenter Nyborg
1.
mandag
18.45
Dalum IF
Herrer
U16
U16 drenge M (2001) - Forår 2017 • Pulje 1
Dalum Stadion
OB
Dalum Stadion
1.
mandag
18.45
Dalum IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Dalum Stadion
Bogense G & IF
Dalum Stadion
2.
tirsdag
18.45
Oure Fodbold Akademi
Herrer
Senior
Herre S1, 2016/2017 • Pulje 1
Oure Idrætsskole
Dalum IF
Oure Idrætsskole

Seneste nyheder

  • Cafe nyt
    Ring Kent på 7172 6548 for dagens ret i vinterhalvåret

Følg os på Facebook