Menu

Holdets stab

Træner
profil
Jacob kolle Nielsen
Træner
profil
Kristian Overgaard Nielsen
Holdleder
profil
René Gramm Jeppesen
Målmandstræner
profil
Christian Handberg Clift
Træner
profil
René Gramm Jeppesen

StillingU13 drenge M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BBB 1 1 0 0 3
2 OB 1 1 0 0 3
3 Dalum IF 1 1 0 0 3
4 Fjordager IF 0 0 0 0 0
5 O K S 0 0 0 0 0
6 Tommerup BK 0 0 0 0 0
7 MG & BK 1 0 0 1 0
8 Næsby BK 1 0 0 1 0
9 B.1909 1 0 0 1 0

KampprogramU13 drenge M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

MG & BK
3 - 5
livescore
Ude
MG & BK.s anlæg

Dalum IF

Dalum IF
26. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Næsby BK
September 2017

B.1909
3. sep
Kl. 13.00
Ude
B.1909s anlæg

Dalum IF

Dalum IF
9. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

BBB

OB
16. sep
Kl. 12.00
Ude
OB-Ådalen

Dalum IF

Tommerup BK
24. sep
Kl. 10.00
Ude
Tommerup Stadion

Dalum IF
Oktober 2017

O K S
8. okt
Kl. 12.00
Ude
OKSON-Park

Dalum IF

Dalum IF
28. okt
Kl. 11.15
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Fjordager IF

Spillerliste

profil
Benjamin Aarenstrup
profil
Daniel Hurwitz Rasmussen
profil
Elo Bonde Hanfgarn
profil
Johan Gramm Jeppesen
profil
Jonas Steen Larsen
profil
Kresten Dalgaard
profil
Lauge Micha Pedersen
profil
Lucas Obsen
profil
Magnus Regner Bulken
profil
Marius Snitkjær
ingen img
Nicki Ritz
profil
Nicolai Demant
profil
Nikolaj Miller Christensen
profil
Oliver O'Donnell
profil
Oscar Schou
profil
Otto Handberg Clift
profil
Patrick Vedel Rasmussen
profil
Philip Schreiner Hatger
profil
Rasmus Alexander Fuglsang
profil
Rasmus Dahl
profil
Silas B. Pedersen
profil
Simon Estdahl

Næste kampU13 drenge M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1

Hjemme mod
Næsby BK
26. aug
Kl. 13.00
Lars R. Jacobsen Park.
U13 drenge M (født 2005) - Efterår 2017 - Pulje 1

Holdets aktiviteterDrenge årgang 05 1

August 2017
21.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
21.
mandag

19:00 - 20:00

Møde
Forældremøde
22.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
24.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
26.
lørdag

13:00 - 14:05

Kamp
Dalum IF - Næsby BK
27.
søndag

13:00 - 14:05

Kamp
Dalum IF - F.C.Fredericia
28.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
29.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
29.
tirsdag

17:15 - 20:15

Andet
Arbejde penge hjem til Limone Cup 2017 ( Bryggeriet Vestfyen )
Bryggeriet
30.
onsdag

18:30 - 19:35

Kamp
Vejle B (2) - Dalum IF
31.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
September 2017
1.
fredag

20:00 - 16:00

Stævne
Niels Hald cup A1 i København ( Betalingsstævne)
Vides ikke endnu.
3.
søndag

13:00 - 14:05

Kamp
B.1909 - Dalum IF
4.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
5.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
7.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
9.
lørdag

10:00 - 11:05

Kamp
Kolding IF - Dalum IF
9.
lørdag

11:15 - 12:20

Kamp
Dalum IF - BBB
10.
søndag

14:00 - 18:00

Andet
Socialt arrangement OB- Brøndby
Odense Stadion ved Nordea
11.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
12.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
13.
onsdag

19:00 - 21:00

Andet
Foreningensarbejde Post Nord
Klubben
14.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
16.
lørdag

12:00 - 13:05

Kamp
OB - Dalum IF
17.
søndag

11:00 - 12:05

Kamp
Dalum IF - Næsby BK
18.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
19.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
21.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
23.
lørdag

14:00 - 16:00

Andet
Bolddrenge til. 2. divionskamp
Dalum stadion
24.
søndag

10:00 - 11:05

Kamp
Tommerup BK - Dalum IF
24.
søndag

11:00 - 12:05

Kamp
Dalum IF - Billund IF
25.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
26.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
28.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
29.
fredag

16:00 - 16:00

Stævne
Young Guns Match Days i Kolding ( Betalingsstævne).
Klubben
Oktober 2017
2.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
3.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
5.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
5.
torsdag

18:00 - 19:05

Kamp
S.f.B. - Dalum IF
8.
søndag

11:00 - 12:05

Kamp
Dalum IF - Gauerslund IF
8.
søndag

12:00 - 13:05

Kamp
O K S - Dalum IF
9.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
10.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
12.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
14.
lørdag

11:00 - 12:05

Kamp
F.C.Fredericia - Dalum IF
16.
mandag

10:00 - 18:00

Stævne
Limone Cup 2017
Dalum Klubben
16.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
17.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
19.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
23.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
24.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
26.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
28.
lørdag

11:15 - 12:20

Kamp
Dalum IF - Fjordager IF
29.
søndag

11:00 - 12:05

Kamp
Dalum IF - Vejle B (2)
30.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
31.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
November 2017
2.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
5.
søndag

10:30 - 11:35

Kamp
Dalum IF - Kolding IF
6.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Ved Kunstbanen
7.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
9.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U13A
Klubhuste
12.
søndag

12:00 - 13:05

Kamp
Næsby BK - Dalum IF
18.
lørdag

12:00 - 13:30

Træningskamp
11 mands kamp mod AC Horsens
Korsens
18.
lørdag

17:00 - 21:30

Andet
Sæsonafslutning på Mauritz
Mauritz

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Dalums U11 drenge går et travlt forår i møde.
  • Dalum IF nyt
    Indkaldelse til ordinær generalforsamling
  • Dalum IF nyt
    Spørgeskema til alle tilknyttet Dalum IF!