Menu

Drenge årgang 06 U11

Træningstider:

Vi træner tirsdag og torsdag kl. 17.00 - 18.30 på banerne ved Vandtårnet. (mødetid ved vandtårnet 16.50)

Træningen:

Vi er ca. 45 friske fodbolddrenge på årgangen

Vi starter træningen med fælles opvarmning inden drengene deles i 3 nogenlunde lige store grupper.
Træningen foregår bl.a. efter Ajax-modellen. Et træningssystem med en masse øvelser som klubben har købt licens til. Træningen slutter med fælles strækøvelser for alle.

 

 

For alle som vil være med, gælder det at:

  • Man møder til tiden
  • Spisning foregår før og efter fodbold, ikke under træningen
  • Tørst stilles i drikkepauser – husk drikkedunke
  • Udstyr er i orden: Ingen benskinner – ingen fodbold.
  • Forældre hjælper med at motivere drengene til at træne derhjemme og til at gøre en god indsats til træning.
  • Før og efter træning er der mulighed for omklædning i klubben.


I efteråret 2016 har vi 3 hold tilmeldt FBU's turneringer. 1 A-række, 1 B-række og 1 C-række.

Nye spillere bedes kontakte en af trænerne eller skrive til dalumif.aargang06@gmail.com inden første træning, så vi kan tage pænt i mod jer.

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Morten S. Hvid
Træner
ingen pic
Michael Sterobo
Træner
ingen pic
Jakob Lynge
Træner
ingen pic
Sigurdour Már Bjarnason
Træner
ingen pic
Orhan Super Yildirim
Trinleder
ingen pic
Finn Mikkelsen

Spillerliste

ingen img
Albert Vinten Understrup
profil
Anes Lojo
ingen img
Arslan Pekaz
ingen img
Bertil Platz
ingen img
Casper Dupont
profil
Christian Bojesen Larsen
profil
Christian S. Hvid
profil
Daniel Ahmed Bayati
profil
Daniel Larsen
ingen img
Daniel Rask Sterobo
ingen img
Fannar Sigurdsson
profil
Ferdus Soltani
ingen img
Gustav Carstensen
profil
Gustav Skøtt Mikkelsen
profil
Isak Buur Thormarsson
ingen img
Jacob Friis
ingen img
Jacob Sander Bruun
profil
Jonas Søndergaard
ingen img
Julian Vitus Pedersen
profil
Kasper broesby-Olsen
ingen img
Kristoffer Sunke
ingen img
Lukas Lambertsen
ingen img
Mads Leiholm
ingen img
Mads Nestor
profil
Mads Nyegaard
ingen img
Mads Sander Bruun
profil
Magnus Hansen
profil
Mathias Frederiksen
profil
Mathias Lichtenstein
ingen img
Meris Osmanovic
ingen img
Mikkel Mosegaard
ingen img
Nikolai Ringkvist
profil
Nilas Nygaard
profil
Noah Spodsberg
profil
Oliver Grønlund Olsen
profil
Oliver Højlund Peltz
ingen img
Rasmus Sparsø Pedersen
profil
Sebastian Riisager
ingen img
Silas Lichtenstein
ingen img
Simon Rask Sterobo
ingen img
Terkel Olsen
ingen img
Victor Peterson
ingen img
Villads Weile
ingen img
William Altamirano
ingen img
Yasser Mohamed Hassan

Holdets aktiviteterDrenge årgang 06

Maj 2017
2.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
4.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
6.
lørdag

11:00 - 12:30

Stævne
Golden League Gauerslund IF-Dalum IF
Dalum IF
7.
søndag

10:00 - 12:00

Stævne
FBU Ekstra stævne (C)
Munkebo Hallen
9.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
11.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
16.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
18.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
20.
lørdag

14:00 - 16:00

Andet
Bolddreng til 2. div på Dalum Stadion
Dalum Stadion
23.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
30.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
Juni 2017
1.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
8.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
10.
lørdag

10:00 - 11:00

Stævne
FBU stævne (B)
Idrætscenter Nyborg
11.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
FBU stævne (C)
Ebberup Hallen
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
15.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
17.
lørdag

10:00 - 12:00

Stævne
FBU stævne (B)
Dalum Stadion
18.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
FBU stævne (C)
Hårby Stadion
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
22.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
26.
mandag

09:00 - 15:00

Andet
DBU Fodboldskole i Dalum
Dalum Stadion
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2
29.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning, Dalumgård, Bane 2
Dalumgård (Vandtårnet), Bane 2

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Golden League deltagelse sikret for U11 drenge
  • Ungdoms nyt
    Kæmpe stort resultat af Dalum U9 i Tyskland