Menu

Drenge årgang 06 A

Dalum IF Legenderne Årgang 2006

Dalum IF, Drenge Årgang 2006, Niveau A

LEGENDERNE

"De, de, de kalder mig legende"



Vores legendariske sponsorer


Holdets stab

Træner
profil
Jakob Lynge
Træner
profil
Morten S. Hvid
Træner
profil
Tobias Loft

Spillerliste

profil
Anders T Johansen
profil
Arslan Pekaz
ingen img
Bertil Platz
profil
Casper Dupont
profil
Christian S. Hvid
profil
Gustav Carstensen
profil
Jonas Søndergaard
ingen img
Kasper Broesby-Olsen
profil
Mads Leiholm
profil
Mads sander Bruun
profil
Magnus Hansen
profil
Nikolai Ringkvist
profil
Sebastian Riisager
profil
William Altamirano

KampprogramU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Dalum IF (1)
0 - 3
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Årslev BK

OB
4 - 4
Ude
OB-Ådalen

Dalum IF (1)

Dalum IF (1)
1 - 11
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

BBB
September 2017

Tarup/Paarup IF
7 - 4
Ude
Home Tarup Park

Dalum IF (1)

Dalum IF (1)
0 - 3
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

MG & BK

Fjordager IF
11 - 1
Ude
Fjordager IF.s anlæg

Dalum IF (1)

Dalum IF (1)
7 - 10
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Strib IF

S.f.B.
9 - 1
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

Dalum IF (1)
Oktober 2017

Dalum IF (1)
ANN
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Tommerup BK

B 67
7 - 1
livescore
Ude
B 67-Parken

Dalum IF (1)

StillingU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BBB 9 8 1 0 25
2 Tommerup BK 9 6 1 1 19
3 Strib IF 9 6 0 3 18
4 S.f.B. 8 5 0 3 15
5 Fjordager IF 9 5 0 4 15
6 Tarup/Paarup IF 9 5 0 4 15
7 B 67 9 4 0 5 12
8 Årslev BK 8 3 0 5 9
9 MG & BK 9 3 0 6 9
10 OB 9 1 1 7 4
11 Dalum IF (1) 10 0 1 8 1

Næste kampU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Holdets aktiviteterDrenge årgang 06 - Legenderne (A)

Oktober 2017
21.
lørdag

12:00 - 14:00

Træningskamp
Træningskamp: Legenderne vs All Stars
Kunstgræs
23.
mandag

17:55 - 18:55

Træningskamp
Tommerup BK - Dalum IF
Tommerup Boldklub, Tallerupvej 76, 5690 Tommerup
24.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
26.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
27.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
31.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
November 2017
2.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
3.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
7.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
9.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
10.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
12.
søndag

09:00 - 16:00

Stævne
Euro League - Stævne i Bramdrupdam
Brandrupdam
14.
tirsdag

17:00 - 17:50

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
16.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
17.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
18.
lørdag

15:00 - 17:00

Stævne
Euro League - Hjemmestævne
Dalum Stadion
21.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
23.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
24.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
28.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
30.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
December 2017
1.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
5.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
7.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
8.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
9.
lørdag

09:00 - 16:00

Stævne
Dalum IF Multicup (indendørs)
12.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
14.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
15.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
16.
lørdag

09:00 - 16:00

Stævne
Euro League - Stævne i Bellinge
19.
tirsdag

17:00 - 17:50

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
21.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
22.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
26.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
27.
onsdag

09:00 - 16:00

Stævne
Fyens Stiftstidende Cup 2017
28.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
29.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
30.
lørdag

09:00 - 16:00

Stævne
Fyens Stiftstidende Cup 2017 - Finale
Januar 2018
2.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
4.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
5.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
9.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
11.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
12.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
16.
tirsdag

17:00 - 17:50

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
18.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
19.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
23.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
25.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
26.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
30.
tirsdag

17:00 - 17:50

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
Februar 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
2.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
6.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
9.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
13.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
16.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
20.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
23.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
27.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
Marts 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
2.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
9.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
16.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
23.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
29.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
30.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
Maj 2018
18.
fredag

18:00 - 18:00

Stævne
Legenderne i Holland

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Golden League deltagelse sikret for U11 drenge
  • Ungdoms nyt
    Kæmpe stort resultat af Dalum U9 i Tyskland
  • Dalum IF nyt
    Indkaldelse til ordinær generalforsamling
  • Dalum IF nyt
    Spørgeskema til alle tilknyttet Dalum IF!