Menu

Drenge årgang 06 A

Dalum IF Legenderne Årgang 2006

Dalum IF, Drenge Årgang 2006, Niveau A

LEGENDERNE

"De, de, de kalder mig legende"



Vores legendariske sponsorer


Holdets stab

Træner
profil
Jakob Lynge
Træner
profil
Morten S. Hvid
Træner
profil
Tobias Loft

Spillerliste

profil
Anders T Johansen
profil
Arslan Pekaz
ingen img
Bertil Platz
profil
Casper Dupont
profil
Christian S. Hvid
profil
Gustav Carstensen
profil
Jonas Søndergaard
ingen img
Kasper Broesby-Olsen
profil
Mads Leiholm
profil
Mads sander Bruun
profil
Magnus Hansen
profil
Nikolai Ringkvist
profil
Sebastian Riisager
profil
William Altamirano

KampprogramU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Dalum IF (1)
0 - 3
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Årslev BK

OB
4 - 4
Ude
OB-Ådalen

Dalum IF (1)

Dalum IF (1)
1 - 11
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

BBB
September 2017

Tarup/Paarup IF
7 - 4
Ude
Home Tarup Park

Dalum IF (1)

Dalum IF (1)
0 - 3
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

MG & BK

Fjordager IF
11 - 1
Ude
Fjordager IF.s anlæg

Dalum IF (1)

Dalum IF (1)
7 - 10
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Strib IF

S.f.B.
9 - 1
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

Dalum IF (1)
Oktober 2017

B 67
7 - 1
livescore
Ude
B 67-Parken

Dalum IF (1)

Tommerup BK
6 - 0
livescore
Ude
Tommerup Stadion

Dalum IF (1)

StillingU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BBB 10 9 1 0 28
2 Tommerup BK 10 8 1 1 25
3 S.f.B. 10 6 0 4 18
4 Strib IF 10 6 0 4 18
5 Tarup/Paarup IF 10 6 0 4 18
6 Fjordager IF 10 5 0 5 15
7 B 67 10 5 0 5 15
8 MG & BK 10 4 0 6 12
9 Årslev BK 10 3 0 7 9
10 OB 10 1 1 8 4
11 Dalum IF (1) 10 0 1 9 1

Næste kampU12 drenge A (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Holdets aktiviteterDrenge årgang 06 - Legenderne (A)

December 2017
12.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
14.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
15.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
16.
lørdag

13:30 - 16:00

Stævne
Odense Skolemesterskaber
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
17.
søndag

10:00 - 12:00

Stævne
Euro League - Stævne ved BBB - i Broby
Broby Fritidscenter, Verningevej 11, 5672 Broby
19.
tirsdag

17:00 - 17:50

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
21.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
22.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
26.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
27.
onsdag

09:00 - 16:00

Stævne
Fyens Stiftstidende Cup 2017 - Tinglykkeskolen
27.
onsdag

09:00 - 16:00

Stævne
Fyens Stiftstidende Cup 2017 - Sanderumskolen
27.
onsdag

09:00 - 16:00

Stævne
Fyens Stiftstidende Cup 2017 - Dalumskolen
28.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
29.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
30.
lørdag

09:00 - 16:00

Stævne
Fyens Stiftstidende Cup 2017 - Finale
Januar 2018
2.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
4.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
5.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
6.
lørdag

09:00 - 16:00

Stævne
Nordea Cup 2018, Give (indendørs)
Ikærhallen, Sdr. Markshallen, Gadbjerg og Givskud, Torvegade 75, 7323 Give
7.
søndag

09:00 - 18:00

Stævne
Korup Rema 1000 Cup (indendørs)
9.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
11.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
12.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
13.
lørdag

09:00 - 16:00

Stævne
Fynske Bank Cup (indendørs)
Arena Assens, Rådhus Allé 25, 5610 Assens
16.
tirsdag

17:00 - 17:50

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
18.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
19.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
20.
lørdag

14:00 - 20:00

Træningskamp
TPI Rema 1000 Cup 2018 (indendørs)
Paarup Hallerne, Paarupvej 21, 5210 Odense NV
23.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
25.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
26.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
30.
tirsdag

17:00 - 17:50

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
Februar 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
2.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
6.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
9.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
13.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
16.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
20.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
23.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
24.
lørdag

09:00 - 16:00

Stævne
B 67 CUP 2018 (indendørs)
FKS Hallerne, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
27.
tirsdag

18:40 - 19:30

Træning
Indendørstræning i FKS-hallen
FKS-Hallen, Tranehøjen 5, 5250 Odense SV
Marts 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
2.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
9.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
10.
lørdag

16:00 - 20:00

Stævne
Boys Indoor Cup Marts 2018 (indendørs)
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
16.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
23.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
29.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning på kunst
Kunst
30.
fredag

15:00 - 16:30

Træning
Træning på kunst
Kunstgræs
Maj 2018
18.
fredag

18:00 - 18:00

Stævne
Legenderne i Holland

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Oprykning sikret for Dalum U12 Golden League drengene
  • Ungdoms nyt
    Golden League deltagelse sikret for U11 drenge
  • Ungdoms nyt
    Kæmpe stort resultat af Dalum U9 i Tyskland
  • Dalum IF nyt
    Indkaldelse til ordinær generalforsamling
  • Dalum IF nyt
    Spørgeskema til alle tilknyttet Dalum IF!