Menu

Drenge årgang 06 Golden League

Golden League-truppen/elite U12 – årgang 2006

 

Golden League-truppen/elite U12 spiller bl.a. Golden League for kommende sæson.

Truppen udgør i alt max 14 spillere, som træner 3-4 gange ugentligt.

På fredage vil der være træning for enkelte til særligt træning i forbindelse med FC-Midtjylland samarbejde http://fcmklubsamarbejdet.dk/

Ligeledes - målmandstræning

 

Golden League-truppen/elite U12 – årgang 2006

Deltager i følgende turneringer:

  • Golden League
  • Champions League
  • Indendørsturnering bl.a. Fyens Stiftstidende Cup
  • Udlandsturnering 2018

Vi kalder truppen for Golden League-truppen/elite U12, da vi forventer en del af vores drenge.

  • Høj intensitet på alle træningsdage
  • Man stiller så vidt muligt til alle træningsdage
  • Man stiller til alle fastlagte kampdatoer
  • Man er seriøs med sin tilgang til både træning og kamp

 

Til gengæld kan disse drenge også forvente noget af træningen/holdet.

  • Træner med stor erfaring fra flere forskellige rækker op til U17
  • Træner med B-licens
  • Træner der sætter krav om høj intensitet
  • Der udarbejdes spillerprofil og personlig samtale med den enkelte spiller og forældre for personlig udvikling
  • Der gennemføres en række teoretiske træningssamlinger med PowerPoint, video etc.
  • Vejledning i kost og søvnmønstre

                                                                                                                                                                                                 

 

Træningstider – vintertid

Vi træner på følgende dage

  • Tirsdag 16.30 - 18.30 på kunstgræsbanen, Tingløkkeskolen
  • Onsdag 18.00 - 19.30 på kunstgræsbanen, Tingløkkeskolen
  • Torsdag 17.45 - 19.45 indendørs – Mulernes Legatskole
  • Fredage Udvalgte dage med FC-Midtjylland træning eller anden elitetræning

                                                                                                                                                                                                 

 

Kontaktpersoner – Elite U12

Cheftræner GL-trup:                                                    Mohammed Slaiman                   29202288         MOSL@itcfyn.dk

Kontaktperson ved nye spillere

Holdleder/koordinator GL-trup:                          Kristian Spodsberg                       20961914         ks@bjernejensen-as.dk

 

Kontaktperson ved kampprogram og andet planlægning for truppen

 

                                                                                                                                                                                                

 

Sponsorer – Elite U12

 

  • Bjerne Jensen AS
  • Truck Export
  • Ennovate
  • IDEAL Advokatfirma P/S

 

 

                                                                                                                                                                                                 

Holdets stab

Træner
profil
Mohammed Slaiman
Holdleder
profil
Kristian Spodsberg

StillingGolden League - U12 Drenge (2006) - 3. runde • Bronze 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF 3 2 1 0 7
2 Næsby BK/Allesø GF 3 1 1 1 4
3 Gauerslund IF 3 1 1 1 4
4 FC Horsens 3 0 1 2 1

KampprogramGolden League - U12 Drenge (2006) - 3. runde • Bronze 1

November 2017

FC Horsens
2 - 2
Ude
FC Horsens Arena Kunstgræs

Dalum IF

Dalum IF
4 - 3
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Gauerslund IF

Dalum IF
2 - 1
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Næsby BK/Allesø GF

Spillerliste

profil
Christian Bojesen Larsen
profil
Christian S. Hvid
profil
Ferdus Soltani
profil
Gustav Skøtt Mikkelsen
profil
Isak Buur Thormarsson
profil
Jonas Søndergaard
profil
Kristoffer Sunke
profil
Mads Rindahl Rhod
profil
Magnus Møller Pedersen
profil
Nilas Nygaard
profil
Noah Spodsberg
profil
Oskar Christiansen
ingen img
Rasmus Sparsø Pedersen
profil
Terkel Hornshøj Olsen

Næste kampGolden League - U12 Drenge (2006) - 3. runde • Bronze 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Holdets aktiviteterDrenge årgang 06 - Golden League

December 2017
12.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
13.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
14.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
16.
lørdag

00:00 - 01:00

Stævne
Marienlyst - Indendørs - GL1
16.
lørdag

00:00 - 01:00

Stævne
Marienlyst - Indendørs - GL2
17.
søndag

13:00 - 15:00

Træningskamp
Champions League - Runde 3 - Varde
19.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
20.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
21.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
26.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
27.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
28.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
Januar 2018
2.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
3.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
4.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
9.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
10.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
11.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
16.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
17.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
18.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
23.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
24.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
25.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
30.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
31.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
Februar 2018
1.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
8.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
14.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
15.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
21.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
22.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
28.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
Marts 2018
1.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
8.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
14.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
15.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
21.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
22.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
28.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
29.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Oprykning sikret for Dalum U12 Golden League drengene
  • Ungdoms nyt
    Golden League deltagelse sikret for U11 drenge
  • Ungdoms nyt
    Kæmpe stort resultat af Dalum U9 i Tyskland