Menu

Drenge årgang 06 Golden League

Golden League-truppen/elite U12 – årgang 2006

Golden League-truppen/Elite U12 spiller bl.a. Golden League for kommende sæson og i takt med, at drengene er blevet U12 stiller vi nu endnu større krav for kommende sæson, derfor stiller Golden League-truppen/elite U12 også for kommende sæson med ny træner med B2-licens

Truppen udgør i alt 12 spiller, som træner 3 gange ugentligt.

 På fredage vil der i perioder være skillstræning http://www.dalumif.dk/tekstsider/dalum-skills/  

på tværs af årgange U10-U13

Derudover vil der være træning for enkelte udvalgte om fredagen til særligt træning i forbindelse med FC-Midtjylland samarbejde http://fcmklubsamarbejdet.dk/

 

Vi kalder truppen for Golden League-truppen/Elite U12, da vi forventer en del af vores drenge.

  • Høj intensitet på alle træningsdage
  • Man stiller til alle træningsdage
  • Man stiller til alle fastlagte kampdatoer
  • Man er seriøs med sin tilgang til både træning og kamp

 

Til gengæld kan disse drenge også forvente noget af træningen/holdet.

  • Træner med stor erfaring fra flere forskellige rækker op til U17
  • Træner med B2-licens
  • Træner der sætter krav og høj intensitet
  • Der udarbejdes spillerprofil og personlig samtale med den enkelte spiller og forældre for personlig udvikling
  • Der gennemføres en række teoretiske træningssamling med PowerPoint, video etc.
  • Vejledning i kost og søvnmønstre

Træningstider:

Vi træner på følgende dage:

  • Mandag 17.00-18.30 på kunstgræsbanen, Tingløkkeskolen
  • Tirsdag 17.00 - 18.30 på banerne ved Vandtårnet
  • Torsdag 17.00 - 18.30 på kunstgræsbanen, Tingløkkeskolen
  • Fredage Udvalgte dage med skills kl. 17.00 - 18.30 på banerne ved Vandtårnet
  • Fredage Udvalgte dage med FC-Midtjylland træning

Generelt for U12 årgangen

Årgangen har altid været kendetegnet for et godt sammenhold uanset niveau.

Qua stærkt engageret blandt forældre tilbydes der en række sociale arrangementer, hvor drengene på tværs af niveau og forældrene mødes.

Årgangen består pt. af ca. 50 spiller fordelt med følgende hold:

 

Golden League-truppen/Elite – spiler Golden League, Champions League

og andre udvalgte turneringer

 

A-truppen – spiller FBU- A-holds kampe og udvalgte turneringer

 

B-truppen – spiller FBU- B-holds kampe

 

Nye spillere bedes kontakte en af kontaktpersoner.

Holdets stab

Træner
profil
Mohammed Slaiman
Holdleder
profil
Kristian Spodsberg

StillingGolden League - U12 Drenge (2006) - 2. runde • Bronze 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Morud IF 3 2 1 0 7
2 Dalum IF 3 1 1 1 4
3 Ringkøbing IF 3 1 1 1 4
4 FC Horsens 3 0 1 2 1

KampprogramGolden League - U12 Drenge (2006) - 2. runde • Bronze 1

September 2017

FC Horsens
2 - 2
Ude
FC Horsens Arena Kunstgræs

Dalum IF
Oktober 2017

Dalum IF
6 - 2
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Ringkøbing IF

Morud IF
7 - 3
Ude
VVS FYN ARENA – Morud

Dalum IF

Spillerliste

profil
Christian Bojesen Larsen
profil
Christian S. Hvid
profil
Ferdus Soltani
profil
Gustav Skøtt Mikkelsen
profil
Isak Buur Thormarsson
profil
Jonas Søndergaard
profil
Kristoffer Sunke
profil
Mads Rindahl Rhod
profil
Magnus Møller Pedersen
profil
Nilas Nygaard
profil
Noah Spodsberg
profil
Oskar Christiansen
ingen img
Rasmus Sparsø Pedersen
profil
Terkel Hornshøj Olsen

Næste kampGolden League - U12 Drenge (2006) - 2. runde • Bronze 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Holdets aktiviteterDrenge årgang 06 - Golden League

Oktober 2017
24.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
25.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
26.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
31.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
November 2017
1.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
2.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
7.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
8.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
9.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
14.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
15.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
16.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
21.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
22.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
23.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
28.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
29.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
30.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
December 2017
5.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
6.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
7.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
12.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
13.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
14.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
19.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
20.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
21.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
26.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
27.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
28.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
Januar 2018
2.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
3.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
4.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
9.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
10.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
11.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
16.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
17.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
18.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
23.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
24.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
25.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
30.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
31.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
Februar 2018
1.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
8.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
14.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
15.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
21.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
22.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
28.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
Marts 2018
1.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
8.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
14.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
15.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
21.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
22.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
28.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
29.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Golden League deltagelse sikret for U11 drenge
  • Ungdoms nyt
    Kæmpe stort resultat af Dalum U9 i Tyskland