Menu

Kontakt os

Inspektør
profilepic
Carsten Bøtcher
Webmaster - Viceinspektør
profilepic
Martin Olsen
Ind/udmeldelse - Kontingent
profilepic
Anne-Kirsten Sørensen
Klub konsulent
profilepic
Bjarne Christensen
Klubhuset
profilepic
Dalum IF
Café - "Den smilende kok"
profilepic
Kent Dahl
Dommer påsætter
profilepic
Bent Petersen
Kommende kampe
April 2017
30.
søndag
09.00
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
MG & BK
ALPI Arena Næsby
30.
søndag
10.00
Nyborg G & IF
livescore
4 - 1
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Idrætscenter Nyborg
Dalum IF (2)
Idrætscenter Nyborg
30.
søndag
10.00
Munkebo BK
4 - 2
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Dalum IF
Munkebo Hallen
30.
søndag
10.00
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
Næsby BK
ALPI Arena Næsby
30.
søndag
10.00
Dalum IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Kerteminde BK
Kerteminde Stadion
30.
søndag
10.00
Skeby GF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), forår 2017 • Pulje 2
Højby Skole
Dalum IF
Højby Skole
30.
søndag
10.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Dalum Stadion
MG & BK (2)
Dalum Stadion
30.
søndag
10.30
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
OB (1)
ALPI Arena Næsby
30.
søndag
10.30
Dalum IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), forår 2017 • Pulje 2
Højby Skole
Højby S & G
Højby Skole
30.
søndag
10.30
Glamsbjerg IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Dalum IF
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
10.45
Marienlyst (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Dalum IF (2)
Kerteminde Stadion
30.
søndag
11.00
ØB (1)
4 - 2
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-1 pulje 2
Ø.B.s Anlæg
Dalum IF
Ø.B.s Anlæg
30.
søndag
11.00
Højby S & G
2 - 2
Herrer
U12
U12 drenge B (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Højby Skole
Dalum IF
Højby Skole
30.
søndag
11.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Dalum Stadion
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Dalum Stadion
30.
søndag
11.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Langeskov IF (1)
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
11.30
Sanderum BK (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Dalum IF (2)
Kerteminde Stadion
30.
søndag
11.30
Dalum IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), forår 2017 • Pulje 2
Højby Skole
Hårby BK
Højby Skole
30.
søndag
12.00
Dalum IF
2 - 0
Herrer
U19
U19 Drenge 2. div (1998-1999) 11M - forår 2017 • Pulje 302
Dalum Stadion
Viby/AGF
Dalum Stadion
30.
søndag
12.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), forår 2017 • Pulje 2
Højby Skole
Morud IF
Højby Skole
30.
søndag
12.00
Aarslev BK
1 - 1
Herrer
U13
U13 drenge M (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 2
Netplan Arena
Dalum IF
Netplan Arena
30.
søndag
12.00
FC Broby
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Dalum IF
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
12.00
AGF
livescore
6 - 5
Herrer
U12
Golden League - U12 Drenge (2005) - 6. runde • Platin 2
AGF's anlæg - Fredensvang
Dalum IF
AGF's anlæg - Fredensvang
30.
søndag
12.00
Haderslev FK
livescore
7 - 4
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 6. runde • Guld 1
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
09. Bane 9 B (5-mands)
Dalum IF
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
09. Bane 9 B (5-mands)
30.
søndag
12.30
Glamsbjerg IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Dalum Stadion
Dalum IF
Dalum Stadion
30.
søndag
12.30
Dalum IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Ubberud IF
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
13.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
Tommerup BK
Tommerup Stadion
30.
søndag
13.45
OB
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
Dalum IF
Tommerup Stadion
30.
søndag
14.00
Stensballe IK
8 - 1
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2006) - 6. runde • Bronze 1
Stensballe Hallen
Dalum IF
Stensballe Hallen
30.
søndag
14.30
Næsby BK (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
Dalum IF
Tommerup Stadion
30.
søndag
18.00
Skibet IF
livescore
0 - 3
Herrer
U16
U16 Drenge Vest 1 (2001) 11M - forår 2017 • Pulje 452
Skibet Stadion
Dalum IF
Skibet Stadion
Maj 2017
1.
mandag
18.15
Hesselager Fodbold
Kvinder
U12
U12 pige A/B (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Hesselager Stadion
Dalum IF
Hesselager Stadion
1.
mandag
18.45
Nyborg G & IF
Herrer
Veteran
Veteran 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Dalum IF
Idrætscenter Nyborg
1.
mandag
18.45
Dalum IF
Herrer
U16
U16 drenge M (2001) - Forår 2017 • Pulje 1
Dalum Stadion
OB
Dalum Stadion
1.
mandag
18.45
Dalum IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Dalum Stadion
Bogense G & IF
Dalum Stadion
2.
tirsdag
18.45
Oure Fodbold Akademi
Herrer
Senior
Herre S1, 2016/2017 • Pulje 1
Oure Idrætsskole
Dalum IF
Oure Idrætsskole

Seneste nyheder

  • Cafe nyt
    Ring Kent på 7172 6548 for dagens ret i vinterhalvåret

Følg os på Facebook