Menu

Holdets stab

Træner
profil
Per Nielsen
Træner
profil
Bo Johansen
Træner
profil
Trine Roesdahl
Assistenttræner
profil
Bolette Andersen
Træner
profil
Brian Hannibalsen
Træner
ingen pic
Jesper Lynnerup Kristensen

KampprogramU15 pige 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Dalum IF
1 - 3
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

SFF2015

SSV Højfyn
4 - 0
livescore
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Dalum IF
September 2017

Søhus Stige
6 - 1
Ude
Rema 1000 Arena Søhus

Dalum IF

Dalum IF
1 - 2
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Skamby BK

Dalum IF
0 - 2
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

OKS

Dalum IF
0 - 3
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

KRFK
Oktober 2017

Rudkøbing BK
3 - 1
Ude
Rudkøbing Stadion

Dalum IF

Dalum IF
2 - 4
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Søndersø BK

Team Odense Q
1 - 3
Ude
Marienlystcentret

Dalum IF

StillingU15 pige 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Søhus Stige 9 7 1 1 22
2 SSV Højfyn 9 6 1 2 19
3 SFF2015 9 6 1 2 19
4 KRFK 9 5 0 4 15
5 Skamby BK 9 5 0 4 15
6 Søndersø BK 9 4 1 4 13
7 Team Odense Q 9 3 1 5 10
8 Rudkøbing BK 9 3 0 6 9
9 OKS 9 2 1 6 7
10 Dalum IF 9 1 0 8 3

Spillerliste

ingen img
Alberte Greinert
ingen img
Alma Thue Johnsen
profil
Amalie Poulsen
profil
Amalie Sjørup
ingen img
Amanda Baumgarten
ingen img
Anna Iachina
profil
Annika Korsholm Kjeldsen
profil
Asta Sjodsholm
ingen img
Camille Dam Trier
profil
Caroline Hannibalsen
profil
Caroline Høegh
ingen img
Cathrine Sunke
profil
Cecilie Damgaard Hansen
ingen img
Cecilie Sørensen
ingen img
Christine Ravn Bøllingtoft
profil
Clara Elisabeth Bauer Andersen
ingen img
Emilie I.K. Wengel
ingen img
Emiline Hornshøj Olsen
profil
Emma Aagesen
ingen img
Esther Lindholm
ingen img
Frederikke Jessen
profil
Freya Steenberg
ingen img
Frida Tambjerg-Ravn
profil
Heena Sarwari
profil
Ida Andrea Skjerbæk Szast
profil
Ida Lindblad Guttesen
profil
Ingrid Johansen
ingen img
Johanne Vilhelmsen
ingen img
Josefine Hulbæk jensen
ingen img
Josefine Marie Junker
ingen img
Julie K.K. Wengel
profil
Julie Mikkelsen
profil
katrine elmelund
ingen img
Katrine Hansen
ingen img
Katrine Ringkvist
ingen img
Laura Roesdahl
profil
Lina Hussein
ingen img
Line Krogh Agergaard
ingen img
Louise Christiansen
ingen img
Louise Grell Lorenzen
profil
Maria Rasmussen
profil
Marie Victoria Damgaard Madsen
profil
Mathilde Abbednæs Andersen
ingen img
Mathilde Ploug Holm
ingen img
Mathilde Rasmussen
ingen img
Nicoline Friis
ingen img
Salina Weidick
ingen img
Selina Harris Anderson
ingen img
Smilla Andres
ingen img
Sofie Amalie Flarup
ingen img
Sofie Lindegaard Johansen
profil
Sofie Lynnerup Kristensen
profil
Victoria Hasselstrøm

Næste kampU15 pige 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Holdets aktiviteterU14/15 piger

December 2017
12.
tirsdag

17:45 - 19:15

Træning
Elitetræning med Næsby
Dalumklubhus, parkeringen
13.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
14.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Ekstratræning U15-2/3 - HUSK TILMELDING
Kunstgræsbanen - Tingløkke
15.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
16.
lørdag

16:00 - 17:30

Træning
Indendørstræning i Bolbroboblen
Bolbroboblen
16.
lørdag

16:00 - 19:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
17.
søndag

11:00 - 14:00

Andet
🎄 Jule-brunch 🎄
Mariehønevænget 3
18.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
20.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
21.
torsdag

17:00 - 19:00

Andet
15-2/3 juleafslutning - Husk tilmelding.
Dalum klubhus.
22.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
29.
fredag

23:00 - 23:30

Stævne
Fyensstiftidene Cup 2017 U15
Idrætshallen (forhallen)
30.
lørdag

16:00 - 19:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
Januar 2018
5.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
6.
lørdag

09:45 - 11:45

Andet
Medier til trænerkursus
Kunstgræsbanen
6.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
8.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
10.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
12.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
13.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
14.
søndag

10:00 - 15:30

Træning
U14 DBU-træning
Tommerup
15.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
17.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
19.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
19.
fredag

17:00 - 14:00

Andet
Træningslejer
Efterskolen Ved Nyborg, Ringvejen 5
20.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
22.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
24.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
25.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15 DBU-træning
Topdanmark Hallen, Ballerup
26.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
27.
lørdag

12:30 - 13:50

Kamp
ASA, Aarhus - Dalum IF
Dalumklubhus, parkeringen
27.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
29.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
31.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
Februar 2018
2.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
3.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
4.
søndag

10:00 - 16:00

Træning
U14 DBU-træning
Marienlyst
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
7.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
9.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
10.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
14.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
16.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
17.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
18.
søndag

15:00 - 16:30

Træningskamp
U15-1 træningskamp mod Horsens U15 liga 1 hold
Klubhuset, omklædningen
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
21.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
22.
torsdag

10:00 - 16:30

Træning
U15 DBU-træning
Topdanmark Hallen, Ballerup
23.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
24.
lørdag

11:20 - 12:40

Kamp
Haderslev FK - Dalum IF
Dalumklubhus, parkeringen
24.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbroboblen) HUSK tilmelding
Bolbroboblen, Falen 95, 5000 Odense C
25.
søndag

10:00 - 15:30

Træning
U14 DBU-træning
Efterskolen Ved Nyborg
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
28.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
Marts 2018
2.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
4.
søndag

12:00 - 13:30

Træningskamp
Costa Brava Cup finalen mod TMG U16
Dalumklubhus
4.
søndag

15:00 - 16:20

Kamp
Eliteserien: Dalum IF - Silkeborg IF Q
Dalum - Omklædningen
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
7.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
9.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
11.
søndag

10:00 - 15:30

Træning
U14 DBU-træning
Glamsdalen Efterskole
11.
søndag

12:00 - 13:20

Kamp
Eliteserien: Kolding B - Dalum IF
Dalumklubhus, parkeringen
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
13.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15 DBU-træning
Topdanmark Hallen, Ballerupanmark Hallen, Ballerup
14.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
16.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
18.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Dalum IF - Haderslev FK
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
21.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
23.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
25.
søndag

13:30 - 14:50

Kamp
Kolding Boldklub - Dalum IF
Dalumklubhus, parkeringen
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
28.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
29.
torsdag

00:00 - 01:20

Kamp
Dalum IF - Jerne IF
30.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
April 2018
3.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
U14 DBU-træning
Tommerup
8.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
MG & BK - Dalum IF
8.
søndag

23:00 - 23:01

Andet
Konfirmation (Line)
10.
tirsdag

10:30 - 16:30

Træning
U15 DBU-træning
Taastrup IC
15.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Dalum IF - Næsby BK
15.
søndag

23:00 - 23:01

Andet
Selina Konfirmation
21.
lørdag

09:00 - 14:00

Stævne
Weekendsamling med miniturnering
Tårup
21.
lørdag

23:00 - 23:01

Andet
Konfirmation (Ida)
22.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Team Odense Q - Dalum IF
29.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Dalum IF - Fredericia KF
Maj 2018
5.
lørdag

12:00 - 13:20

Kamp
Haderslev FK - Dalum IF
5.
lørdag

23:00 - 23:01

Andet
Konfirmation (Hulbæk, Emme, Johanne, Laura, Julie, Emilie)
10.
torsdag

00:00 - 01:20

Kamp
Dalum IF - Kolding Boldklub
15.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15 DBU-træning
Taastrup IC
21.
mandag

00:00 - 01:20

Kamp
Jerne IF - Dalum IF
27.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Dalum IF - MG & BK
Juni 2018
3.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Næsby BK - Dalum IF
10.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Dalum IF - Team Odense Q
17.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Fredericia KF - Dalum IF