Menu

Pige årgang 03 M2

   Velkommen til årgang 2003 og 2004 pigerne

Alle årg. 2003 og 2004 piger træner sammen for at gives bedst muligt træningsmiljø

 

På årgangen er der et elite hold som vi har store ambitioner for da talentmassen er stor og to brede hold.

1. holdet spiller 11-mands i U14 Mesterrækken og består af de bedste årg. 03 og 04 piger på årgangen. Målet er at kvalificere os tili U14 vest rækken (højeste niveau i DK) i næste sæson.

Spillere på 1. holdet træner 3-4 gange om ugen + kamp.

Der er to 2. hold på årgange.

a) U14-2 som spiller 11-mands i U14A rækken (årg 03)

b) U13 som spiller 8-mands i U13A rækken. (årg 04)

På 2. holdet fordeles spillerne som ikke er på U14-1 efter årgang på U14-2 og U13.

Spillere på 2. holdet træner 2-3 gange om ugen.

 

Vi har plads til spillere på alle niveauer. Lige fra nybegynder til elitespiller.

Træningstider:

Mandag kl. 16.30-18.30

Onsdag kl. 17.00-18.30

Fredag kl. 16-18 Tekniktræning

Træningssted:

Alle træninger foregår ved vandtårnet på Dalumgårds Alle.

 

 Kontakt os på:

dalumpigefodbold@gmail.com

eller ring til  27142204 for at høre nærmere

 

Holdets stab

Træner
profil
Per Nielsen
Træner
profil
Mikkel Bo Mikkelsen
Træner
profil
Bo Johansen
Træner
profil
Trine Roesdahl
Assistenttræner
profil
Bolette Andersen
Træner
profil
Brian Hannibalsen

KampprogramU15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

Dalum IF (2)
5 - 2
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Glamsbjerg IF

Nr. Lyndelse / Søby F.C.
1 - 0
Ude
Carl Nielsen Hallen

Dalum IF (2)
September 2017

Allesø/Næsby
4 - 10
livescore
Ude
Allesø/Spurvelundsskolen

Dalum IF (2)

Dalum IF (2)
0 - 4
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

SFF 2015 (2)

Dalum IF (2)
0 - 6
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Bogense G & IF

Glamsbjerg IF
2 - 0
livescore
Ude
Glamsbjerg Stadion

Dalum IF (2)

Dalum IF (2)
5 - 0
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Oktober 2017

SFF 2015 (2)
0 - 1
livescore
Ude
Faaborg Stadion

Dalum IF (2)

Dalum IF (2)
6 - 2
livescore
Hjemme
Dalum - Kunstgræsbane

Allesø/Næsby

Bogense G & IF
28. okt
Kl. 15.00
Ude
Bogense Stadion

Dalum IF (2)

StillingU15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 SFF 2015 (2) 9 7 0 2 21
2 Dalum IF (2) 9 5 0 4 15
3 Glamsbjerg IF 8 5 0 3 15
4 Bogense G & IF 8 4 0 4 12
5 Allesø/Næsby 9 2 0 7 6
6 Nr. Lyndelse / Søby F.C. 7 2 0 5 6

Spillerliste

ingen img
Alberte Greinert
ingen img
Alma Thue Johnsen
profil
Amalie Poulsen
profil
Amalie Sjørup
profil
Amanda Baumgarten
ingen img
Anna Iachina
profil
Annika Korsholm Kjeldsen
profil
Asta Sjodsholm
ingen img
Camille Dam Trier
profil
Caroline Hannibalsen
profil
Caroline Høegh
ingen img
Cathrine Sunke
profil
Cecilie Damgaard Hansen
ingen img
Cecilie Sørensen
ingen img
Christine Ravn Bøllingtoft
profil
Clara Elisabeth Bauer Andersen
ingen img
Emilie I.K. Wengel
ingen img
Emiline Hornshøj Olsen
profil
Emma Aagesen
ingen img
Esther Lindholm
ingen img
Frederikke Jessen
profil
Freya Steenberg
ingen img
Frida Tambjerg-Ravn
profil
Heena Sarwari
profil
Ida Andrea Skjerbæk Szast
profil
Ida Lindblad Guttesen
profil
Ingrid Johansen
ingen img
Johanne Vilhelmsen
ingen img
Josefine Hulbæk jensen
ingen img
Josefine Marie Junker
ingen img
Julie K.K. Wengel
profil
Julie Mikkelsen
profil
katrine elmelund
ingen img
Katrine Hansen
ingen img
Katrine Ringkvist
ingen img
Laura Roesdahl
profil
Lina Hussein
ingen img
Line Krogh Agergaard
ingen img
Louise Christiansen
ingen img
Louise Grell Lorenzen
profil
Maria Rasmussen
profil
Marie Victoria Damgaard Madsen
profil
Mathilde Abbednæs Andersen
ingen img
Mathilde Ploug Holm
ingen img
Mathilde Rasmussen
ingen img
Nicoline Friis
ingen img
Salina Weidick
ingen img
Selina Harris Anderson
ingen img
Smilla Andres
ingen img
Sofie Amalie Flarup
ingen img
Sofie Lindegaard Johansen
profil
Sofie Lynnerup Kristensen
profil
Victoria Hasselstrøm

Næste kampU15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 3

Ude mod
Bogense G & IF
28. okt
Kl. 15.00
Bogense Stadion
U15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 - Pulje 3

Holdets aktiviteterU14/15 piger

Oktober 2017
23.
mandag

16:30 - 17:30

Træning
Keeper-træning med Norm
Ved vandtårnet
23.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
25.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
27.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Dalum Pigetalent
Kunstgræsbanen
28.
lørdag

15:00 - 16:15

Kamp
U15-2: Bogense G & IF - Dalum IF (2)
Dalum - Parkeringspladsen
29.
søndag

10:45 - 11:50

Kamp
U15-3: Team Odense Q - Dalum IF
Dalum - Parkeringspladsen
30.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
31.
tirsdag

17:45 - 19:15

Træning
Elitetræning med Næsby
Dalumklubhus, parkeringen
November 2017
1.
onsdag

00:00 - 00:30

Træning
U15 DBU træningssamling
Vildbjerg
1.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
3.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Dalum Pigetalent
Kunstgræsbanen
4.
lørdag

00:00 - 01:00

Træningskamp
U15-1 træningskamp
5.
søndag

10:00 - 15:30

Træning
U14 DBU træning
Tommerup
6.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
8.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
10.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Dalum Pigetalent
Kunstgræsbanen
11.
lørdag

18:00 - 21:30

Stævne
Dalum Multi Cup (indendørs) U15
Dalumhallen
12.
søndag

23:00 - 00:30

Stævne
Dalum Multi Cup U14
Dalumhallen
13.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
14.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
U14 DBU træning
Glamsdalen efterskole
15.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
17.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Dalum Pigetalent
Kunstgræsbanen
18.
lørdag

00:00 - 01:00

Stævne
U15 Indendørs DBU-stævne
19.
søndag

00:00 - 01:00

Stævne
U14 Indendørs DBU-stævne
19.
søndag

20:00 - 21:30

Træningskamp
U15-1 Træningskamp ukendt modstander
20.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
21.
tirsdag

17:45 - 19:15

Træning
Elitetræning med Næsby
Dalumklubhus, parkeringen
22.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
24.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Dalum Pigetalent
Kunstgræsbanen
25.
lørdag

08:00 - 21:30

Træning
U14 DBU weekendsamling
Næstved
27.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
29.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
December 2017
2.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
2.
lørdag

23:00 - 23:01

Stævne
U14 Indendørs DBU-stævne
2.
lørdag

23:00 - 00:30

Træning
U15 DBU træningssamling
4.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
6.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
8.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
9.
lørdag

10:00 - 15:30

Træning
U14 DBU træning
Tommerup
9.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
11.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
12.
tirsdag

17:45 - 19:15

Træning
Elitetræning med Næsby
Dalumklubhus, parkeringen
13.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
15.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
16.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
18.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
20.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
22.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
23.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
25.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
27.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
29.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
30.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
Januar 2018
1.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
3.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
5.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
6.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
8.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
10.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
12.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
13.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
15.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
17.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
19.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
20.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
22.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
24.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
26.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
27.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
29.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
31.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
Februar 2018
2.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
3.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
7.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
9.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
10.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
14.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
16.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
17.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
21.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
23.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
24.
lørdag

16:00 - 18:00

Træning
Indendørstræning (Bolbrohallen) HUSK tilmelding
Bolbrohallen, Falen 95, 5000 Odense C
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
28.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
Marts 2018
2.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
7.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
9.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
14.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
16.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
21.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
23.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning på kunstgræs (Alle)
Totalbanen (Kunstgræsbanen)
28.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
30.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Fredagstræning (elitespillere)
Totalbanen (Kunsten)

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Dalum pigefodbold - meget mere end høj musik og hyggebold! Læs alt om vores organisering og værdier.
  • Ungdoms nyt
    International træningscamp KUN for piger (1)
  • Ungdoms nyt
    U14-talenter på eliteidrætsforløb
  • Ungdoms nyt
    OB’s 3F-liga kvinder og trænere skal træne Dalum IF's U10-14 piger
  • Ungdoms nyt
    International træningscamp KUN for piger
  • Ungdoms nyt
    Åben pigetræning i Dalum IF
  • Ungdoms nyt
    Dalum Mini Talent kommet godt fra start