Menu

Drenge årgang 04 A

Velkommen til årgang 2004 Drenge i Dalum IF  

 

Dalum årgang 2004 drenge består i øjeblikket af ca. 40 drenge, og der er altid plads til flere.

På årgangen gør vi meget ud af at det er én samlet årgang, med fælles træningstider, sociale arrangementer på tværs med mere.

Træningen starter som regel altid med en samling af alle spillere fra årgangen, og der trænes samme sted. Men samtidig er vi niveauopdelt i den daglige træning, hvilket vil sige at nye spillere som udgangspunkt vil blive indplaceret på et hold efter evner, men også med hensyn til sociale relationer hvis muligt.

Vi tilstræber at holde en kort pause i træningen så børnene kan få noget at drikke og spise, så giv dem gerne en drikkedunk og et stykke frugt med.

Til nye spillere: I er meget velkomne til at møde op til træning og se om det er noget for jer. Hvis der er spørgsmål, så tag endelig fat i en af trænerne.

Mange fodbold-hilsner fra trænerne

 

Holdets stab

Kampklar assistent
profil
Morten Bahne
Trinleder
profil
Mathias Bang Nielsen

StillingU17 drenge A (født 2004) - Efterår 2020 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF 0 0 0 0 0
2 MG & BK 0 0 0 0 0
3 Nr. Lyndelse / Søby F.C. 0 0 0 0 0
4 OKS 0 0 0 0 0
5 Otterup B & IK 0 0 0 0 0
6 Oure Fodbold Akademi 0 0 0 0 0
7 SKIF 0 0 0 0 0

KampprogramU17 drenge A (født 2004) - Efterår 2020 • Pulje 1

August 2020

Dalum IF
15. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Dalum Stadion

Nr. Lyndelse / Søby F.C.

MG & BK
23. aug
Kl. 11.00
Ude
MG & BK.s anlæg

Dalum IF

Dalum IF
26. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Dalum Stadion

Otterup B & IK

Oure Fodbold Akademi
29. aug
Kl. 15.00
Ude
Oure Idrætsskole

Dalum IF
September 2020

Dalum IF
5. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Dalum Stadion

SKIF

Dalum IF
9. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Dalum Stadion

OKS

Nr. Lyndelse / Søby F.C.
19. sep
Kl. 15.00
Ude
Carl Nielsen Hallen

Dalum IF

Dalum IF
26. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Dalum Stadion

MG & BK
Oktober 2020

Otterup B & IK
4. okt
Kl. 11.00
Ude
Nordfyns Bank Arena

Dalum IF

Dalum IF
11. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Dalum Stadion

Oure Fodbold Akademi

SKIF
18. okt
Kl. 11.00
Ude
Stenstrup Sportsplads

Dalum IF

OKS
24. okt
Kl. 15.00
Ude
OKSON-Park

Dalum IF