Menu

Holdets stab

Holdleder
profil
René Gramm Jeppesen
Målmandstræner
profil
Christian Handberg Clift
Teamleder
ingen pic
Ronald Dahl

StillingU13 drenge Liga 1 (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vejle B (2) 14 9 2 3 29
2 Næsby BK 14 9 1 4 28
3 Kolding IF 14 8 1 5 25
4 Billund IF 14 6 2 6 20
5 Dalum IF 14 6 1 7 19
6 Gauerslund IF 14 5 2 7 17
7 S.f.B. 14 5 1 8 16
8 F.C.Fredericia 14 2 2 10 8

KampprogramU13 drenge Liga 1 (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

Billund IF
1 - 4
livescore
Ude
Billund Idrætscenter

Dalum IF

Dalum IF
1 - 6
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

S.f.B.

Gauerslund IF
3 - 1
livescore
Ude
Danbolig Arena Gauerslund

Dalum IF

Dalum IF
1 - 1
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

F.C.Fredericia

Vejle B (2)
7 - 1
livescore
Ude
VB Parken

Dalum IF
September 2017

Kolding IF
6 - 0
Ude
Bramdrupdam Kunstgræsbane

Dalum IF

Dalum IF
3 - 1
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Næsby BK

Dalum IF
4 - 3
livescore
Hjemme
Dalum - Kunstgræsbane

Billund IF
Oktober 2017

Dalum IF
4 - 1
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Gauerslund IF

F.C.Fredericia
4 - 0
livescore
Ude
Fredericia KFUM Kunstgræsbane

Dalum IF

Dalum IF
0 - 2
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Vejle B (2)
November 2017

S.f.B.
2 - 6
livescore
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

Dalum IF

Dalum IF
3 - 2
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Kolding IF

Næsby BK
4 - 3
Ude
ALPI Arena Næsby

Dalum IF

Spillerliste

profil
Benjamin Aarenstrup
profil
Daniel Hurwitz Rasmussen
ingen img
David Jonasson Egede
profil
Elo Bonde Hanfgarn
ingen img
Frederik A Birch
profil
Johan Gramm Jeppesen
profil
Jonas Steen Larsen
profil
Lauge Micha Pedersen
profil
Lucas Obsen
profil
Magnus Regner Bulken
profil
Marius Snitkjær
ingen img
Nicki Ritz
profil
Oliver O'Donnell
profil
Oscar Schou
profil
Otto Handberg Clift
profil
Patrick Vedel Rasmussen
profil
Rasmus Dahl
profil
Silas B. Pedersen
profil
Simon Estdahl

Næste kampU13 drenge Liga 1 (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Holdets aktiviteterDrenge årgang 05 1

Februar 2018
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
24.
lørdag

11:30 - 12:40

Kamp
Dalum IF - Vejle B
24.
lørdag

17:30 - 22:30

Andet
FØDSELSDAGINVITATION Johan og Marius
Fynske Bank Assens
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Kunsten
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
Marts 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
3.
lørdag

13:45 - 14:55

Kamp
Gauerslund IF - Dalum IF
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Kunsten
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
6.
tirsdag

18:30 - 20:00

Møde
Forældremøde - for udtaget spillertrup.
Klubben / cafen.
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
11.
søndag

09:30 - 10:40

Kamp
Dalum IF - Varde IF
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Kunsten
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
17.
lørdag

14:00 - 15:10

Kamp
SUB Sønderborg - Dalum IF
18.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Varde IF - Dalum IF
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Kunsten
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
23.
fredag

17:00 - 15:00

Andet
Tr. Lejr. Nørre Åby Efterskole
Olaf-Nielsensvej 7, 5580 Nørre Aaby
25.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Dalum IF - Haderslev FK
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Kunsten
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
29.
torsdag

00:00 - 01:10

Kamp
Ribe BK - Dalum IF
29.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
April 2018
3.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Vintertræning på kunsten
Ved kunsten
8.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Dalum IF - S.f.B.
15.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Kolding B - Dalum IF
22.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Dalum IF - Aabenraa BK
29.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Sædding/G IF - Dalum IF
Maj 2018
6.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Dalum IF - Varde IF
10.
torsdag

00:00 - 01:10

Kamp
Haderslev FK - Dalum IF
10.
torsdag

09:00 - 20:00

Stævne
Nørhalne Cup 2018
Skolen når vi kender den.
21.
mandag

00:00 - 01:10

Kamp
Dalum IF - Ribe BK
27.
søndag

11:00 - 12:10

Kamp
S.f.B. - Dalum IF
Juni 2018
3.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Dalum IF - Kolding B
10.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Aabenraa BK - Dalum IF
15.
fredag

16:00 - 22:00

Andet
WM Kamp hos familien Dahl
Hos Ronald
17.
søndag

00:00 - 01:10

Kamp
Dalum IF - Sædding/G IF

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Dalum IF med i flere finale puljer i Fyens Stiftstidende indestævne
  • Ungdoms nyt
    Vidunderlig vindertur til Italien 2017 med Dalum IF U13A
  • Ungdoms nyt
    Dalums U11 drenge går et travlt forår i møde.
  • Dalum IF nyt
    Indkaldelse til ordinær generalforsamling
  • Dalum IF nyt
    Spørgeskema til alle tilknyttet Dalum IF!