Menu

Drenge årgang 06 Golden League

Golden League-truppen/elite U12 – årgang 2006

 

Golden League-truppen/elite U12 spiller bl.a. Golden League for kommende sæson.

Truppen udgør i alt max 14 spillere, som træner 3-4 gange ugentligt.

På fredage vil der være træning for enkelte til særligt træning i forbindelse med FC-Midtjylland samarbejde http://fcmklubsamarbejdet.dk/

Ligeledes - målmandstræning

 

Golden League-truppen/elite U12 – årgang 2006

Deltager i følgende turneringer:

  • Golden League
  • Champions League
  • Indendørsturnering bl.a. Fyens Stiftstidende Cup
  • Udlandsturnering 2018

Vi kalder truppen for Golden League-truppen/elite U12, da vi forventer en del af vores drenge.

  • Høj intensitet på alle træningsdage
  • Man stiller så vidt muligt til alle træningsdage
  • Man stiller til alle fastlagte kampdatoer
  • Man er seriøs med sin tilgang til både træning og kamp

 

Til gengæld kan disse drenge også forvente noget af træningen/holdet.

  • Træner med stor erfaring fra flere forskellige rækker op til U17
  • Træner med B-licens
  • Træner der sætter krav om høj intensitet
  • Der udarbejdes spillerprofil og personlig samtale med den enkelte spiller og forældre for personlig udvikling
  • Der gennemføres en række teoretiske træningssamlinger med PowerPoint, video etc.
  • Vejledning i kost og søvnmønstre

                                                                                                                                                                                                 

 

Træningstider – vintertid

Vi træner på følgende dage

  • Tirsdag 16.30 - 18.30 på kunstgræsbanen, Tingløkkeskolen
  • Onsdag 18.00 - 19.30 på kunstgræsbanen, Tingløkkeskolen
  • Torsdag 17.45 - 19.45 indendørs – Mulernes Legatskole
  • Fredage Udvalgte dage med FC-Midtjylland træning eller anden elitetræning

                                                                                                                                                                                                 

 

Kontaktpersoner – Elite U12

Cheftræner GL-trup:                                                    Mohammed Slaiman                   29202288         MOSL@itcfyn.dk

Kontaktperson ved nye spillere

Holdleder/koordinator GL-trup:                          Kristian Spodsberg                       20961914         ks@bjernejensen-as.dk

 

Kontaktperson ved kampprogram og andet planlægning for truppen

 

                                                                                                                                                                                                

 

Sponsorer – Elite U12

 

  • Bjerne Jensen AS
  • Truck Export
  • Ennovate
  • IDEAL Advokatfirma P/S

 

 

                                                                                                                                                                                                 

Holdets stab

Træner
profil
Mohammed Slaiman
Holdleder
profil
Kristian Spodsberg

StillingGolden League - U12 Drenge (2006) - 4. runde • Sølv 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF 0 0 0 0 0
2 Kolding IF 0 0 0 0 0
3 Marienlyst 0 0 0 0 0
4 Morud IF 0 0 0 0 0

KampprogramGolden League - U12 Drenge (2006) - 4. runde • Sølv 2

Marts 2018

Dalum IF
4. mar
Kl. 11.00
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Kolding IF

Marienlyst
10. mar
Kl. 10.00
Ude
Marienlystcentret

Dalum IF

Morud IF
25. mar
Kl. 10.00
Ude
VVS FYN ARENA – Morud

Dalum IF

Spillerliste

profil
Christian Bojesen Larsen
profil
Ferdus Soltani
profil
Gustav Skøtt Mikkelsen
ingen img
Mads Emil Rohr
profil
Mads Rindahl Rhod
ingen img
Mathias Nielsen
profil
Mikkel Hedelund
profil
Nilas Nygaard
profil
Noah Spodsberg
profil
Oskar Christiansen
profil
Victor Mejnert Fisker

Næste kampGolden League - U12 Drenge (2006) - 4. runde • Sølv 2

Hjemme mod
Kolding IF
4. mar
Kl. 11.00
Lars R. Jacobsen Park.
Golden League - U12 Drenge (2006) - 4. runde - Sølv 2

Holdets aktiviteterDrenge årgang 06 - Golden League

Februar 2018
21.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
22.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
24.
lørdag

10:00 - 12:00

Træningskamp
Middelfart - Dalum
Dalum klubhuset
25.
søndag

11:30 - 14:30

Stævne
Champion League - Fredericia
Dalum klubhuset
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
28.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
Marts 2018
1.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
4.
søndag

11:00 - 12:25

Kamp
Dalum IF - Kolding IF
Dalum klubhuset
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
8.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
10.
lørdag

10:00 - 11:25

Kamp
Marienlyst - Dalum IF
Dalum klubhuset
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
14.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
15.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
21.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
22.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
25.
søndag

10:00 - 11:25

Kamp
Morud IF - Dalum IF
Dalum klubhuset
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Tirsdagstræning
Kunsten
28.
onsdag

16:00 - 12:00

Stævne
Prag Spring Cup 2018
28.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Kunsten
29.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
Torsdagstræning
Mulernes Legatskole
Maj 2018
9.
onsdag

16:00 - 17:00

Stævne
Esbjerg FB Kia Elite Cup

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Dalum IF med i flere finale puljer i Fyens Stiftstidende indestævne
  • Ungdoms nyt
    U12 Golden League (årgang 2006) holder åben træning i januar
  • Ungdoms nyt
    Oprykning sikret for Dalum U12 Golden League drengene
  • Ungdoms nyt
    Golden League deltagelse sikret for U11 drenge
  • Ungdoms nyt
    Kæmpe stort resultat af Dalum U9 i Tyskland