Menu

Pige årgang 03 M1

Velkommen til årgang 2003 og 2004 pigerne

 

 

Alle årg. 2003 og 2004 piger træner sammen for at give det bedst muligt træningsmiljø

På årgangen er der et elite hold som vi har store ambitioner for, da talentmassen er stor og to bredde hold. Aktuelt er vi knap 60 spillere på årgangen.

1. holdet træner 3-5 gange om ugen + kamp. 11-mands hold (Liga 1)

2. holdet træner 2-3 gange om ugen og har også et godt niveau. 11-mands hold

3. holdet træner 1-3 gange om ugen og har plads til helt nybegyndere. To 8-mands hold

 

Vi har plads til spillere på alle niveauer. Lige fra nybegynder til elitespiller.

Træningstider fra 1. januar:

Mandag kl. 18.00-19.30 ALLE (kunstgræsbanen)

Onsdag kl. 18.00-19.30 liga 1 og 2. holdet (kunstgræsbanen)

Torsdag kl. 18.00-19.30 KUN 3. holdet (multibanen ved Dalum klubhus)

Fredag kl. 16.30-18  KUN liga 1 (Kunstgræsbanen)

 

 Kontakt os på:

Roesdahl@Hotmail.com

eller ring til  27142204 for at høre nærmere

 

Holdets stab

Træner
profil
Per Nielsen
Træner
profil
Bo Johansen
Træner
profil
Trine Roesdahl
Assistenttræner
profil
Bolette Andersen
Træner
profil
Brian Hannibalsen
Træner
ingen pic
Jesper Lynnerup Kristensen

KampprogramU15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • M

August 2017

Årslev BK
0 - 2
Ude
Netplan Arena

Dalum IF (1)

Dalum IF (1)
5 - 0
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Søhus Stige
September 2017

Dalum IF (1)
5 - 0
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Brylle BK

Dalum IF (1)
7 - 1
livescore
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

SFF 2015 (1)

Team Odense Q
0 - 7
Ude
Marienlystcentret

Dalum IF (1)

Dalum IF (1)
UHT
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Årslev BK

Søhus Stige
1 - 5
Ude
Rema 1000 Arena Søhus

Dalum IF (1)

SFF 2015 (1)
0 - 8
Ude
Svanninge Hallen (ude)

Dalum IF (1)
Oktober 2017

Dalum IF (1)
16 - 0
Hjemme
Dalum - Kunstgræsbane

Team Odense Q

Brylle BK
1 - 3
livescore
Ude
Tommerup Stadion

Dalum IF (1)

StillingU15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • M

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum IF (1) 10 10 0 0 30
2 SFF 2015 (1) 10 7 1 2 22
3 Søhus Stige 10 5 2 3 17
4 Brylle BK 10 3 2 5 11
5 Team Odense Q 10 1 2 7 5
6 Årslev BK 10 0 1 9 1

Spillerliste

ingen img
Alberte Greinert
ingen img
Alma Thue Johnsen
profil
Amalie Poulsen
profil
Amalie Sjørup
ingen img
Anna Iachina
profil
Annika Korsholm Kjeldsen
profil
Asta Sjodsholm
ingen img
Camille Dam Trier
profil
Caroline Hannibalsen
profil
Caroline Høegh
ingen img
Cathrine Sunke
ingen img
Cecilie Sørensen
ingen img
Christine Ravn Bøllingtoft
profil
Clara Elisabeth Bauer Andersen
ingen img
Emilie I.K. Wengel
ingen img
Emiline Hornshøj Olsen
ingen img
Emma Skovlund
profil
Emma Aagesen
ingen img
Erin Skaanes-Allo
ingen img
Frederikke Jessen
profil
Freya Steenberg
ingen img
Frida Tambjerg-Ravn
profil
Ida Andrea Skjerbæk Szast
ingen img
Ida Jasper
profil
Ida Lindblad Guttesen
profil
Ingrid Johansen
ingen img
Johanne Vilhelmsen
ingen img
Josefine Hulbæk jensen
ingen img
Josefine Marie Junker
ingen img
Julie K.K. Wengel
profil
Julie Mikkelsen
ingen img
Karen Nørregaard
profil
katrine elmelund
ingen img
Katrine Hansen
ingen img
Katrine Ringkvist
ingen img
Laura Roesdahl
ingen img
Lea Baadsgaard Jensen
profil
Lina Hussein
ingen img
Line Krogh Agergaard
ingen img
Louise Christiansen
ingen img
Marie Simmelhag Fabricius
profil
Marie Victoria Damgaard Madsen
profil
Mathilde Abbednæs Andersen
ingen img
Mathilde Ploug Holm
ingen img
Mathilde Rasmussen
ingen img
Nicoline Friis
ingen img
Salina Weidick
ingen img
Sarah Back Thomsen
ingen img
Sarah Moth Nielsen
ingen img
Selina Harris Anderson
ingen img
Smilla Andres
ingen img
Smilla Gornitzka
ingen img
Sofie Amalie Flarup
ingen img
Sofie Lindegaard Johansen
profil
Sofie Lynnerup Kristensen
profil
Victoria Hasselstrøm

Næste kampU15 pige 11M (født 2003) - Efterår 2017 • M

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Holdets aktiviteterU14/15 piger

Februar 2018
21.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
21.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
U15-2 - Fysisk træning + Onsdagstræning
Motorikområdet ved kunstbanen
21.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning med U15-2
Kunstbanen ved Tingløkkeskolen
22.
torsdag

10:00 - 16:30

Træning
U15 DBU-træning
Topdanmark Hallen, Ballerup
22.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15-3 Træning på multibanen (+15-2 boblere)
Multibanen ved klubhuset
23.
fredag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Kent
Kunstbanen
23.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
24.
lørdag

11:20 - 12:40

Kamp
Haderslev FK - Dalum IF
Dalumklubhus, parkeringen
25.
søndag

10:00 - 15:30

Træning
U14 DBU-træning
Efterskolen Ved Nyborg
26.
mandag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Norm
Kunstbanen
26.
mandag

17:30 - 18:30

Træning
Keepertræning med Norm U15-1/2
Kunstbanen
26.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning (kunstgræs) ALLE
Totalbanen (første spillerboks)
27.
tirsdag

17:45 - 19:15

Træning
Træning med Næsby
Damumklubhus eller Hjemly
28.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
28.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
U15-2 - Fysisk træning + Onsdagstræning
Motorikområdet ved kunstbanen
28.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning med U15-2
Kunstbanen ved Tingløkkeskolen
Marts 2018
1.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15-3 Træning på multibanen (+15-2 boblere)
Multibanen ved klubhuset
2.
fredag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Kent
Kunstbanen
2.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
2.
fredag

18:00 - 19:30

Træningskamp
U14 træningskamp mod TPI
Dalum Klubhus - parkeringspladsen
3.
lørdag

13:00 - 14:00

Træningskamp
Træningskamp i SFF U15-3
Dalum Klubhus p-plads
4.
søndag

10:00 - 12:00

Træning
Projekt Høje målmænd Fyn træning
?
4.
søndag

12:00 - 13:30

Træningskamp
Costa Brava Cup finalen mod TMG U16 på EVN i Nyborg
Dalumklubhus
4.
søndag

15:00 - 16:30

Træningskamp
U15-2 træningskamp mod Brylle
Dalum klubhus - omkl. 10
5.
mandag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Norm
Kunstbanen
5.
mandag

16:30 - 20:00

Træning
Træning + fællesspisning + spiller/forældremøde
Totalbanen
5.
mandag

17:30 - 18:30

Træning
Keepertræning med Norm U15-1/2
Kunstbanen
5.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning (kunstgræs) ALLE
Totalbanen (første spillerboks)
7.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
7.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
U15-2 - Fysisk træning + Onsdagstræning
Motorikområdet ved kunstbanen
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning med U15-2
Kunstbanen ved Tingløkkeskolen
8.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15-3 Træning på multibanen (+15-2 boblere)
Multibanen ved klubhuset
9.
fredag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Kent
Kunstbanen
9.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
9.
fredag

17:00 - 17:00

Stævne
U15-2/3 - Fodboldcamp på Strib Idrætsefterskole
Dalum klubhus - Parkeringspladsen
11.
søndag

10:00 - 15:30

Træning
U14 DBU-træning
Glamsdalen Efterskole
11.
søndag

12:30 - 14:00

Træningskamp
U14 træningskamp mod VSK Århus
Dalum klubhus - parkeringspladsen
12.
mandag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Norm
Kunstbanen
12.
mandag

17:30 - 18:30

Træning
Keepertræning med Norm U15-1/2
Kunstbanen
12.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning (kunstgræs) ALLE
Totalbanen (første spillerboks)
13.
tirsdag

17:45 - 19:15

Træning
Træning med Næsby
Dalumklubhus eller Hjemly
13.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15 DBU-træning
Topdanmark Hallen, Ballerupanmark Hallen, Ballerup
14.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
14.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
U15-2 - Fysisk træning + Onsdagstræning
Motorikområdet ved kunstbanen
14.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning med U15-2
Kunstbanen ved Tingløkkeskolen
15.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15-3 Træning på multibanen (+15-2 boblere)
Multibanen ved klubhuset
15.
torsdag

23:00 - 23:01

Andet
Tilmelding til Dalum PigeTalent foråret 18
16.
fredag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Kent
Kunstbanen
16.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
18.
søndag

15:00 - 16:20

Kamp
Dalum IF - Haderslev FK
Omklædningen
19.
mandag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Norm
Kunstbanen
19.
mandag

17:30 - 18:30

Træning
Keepertræning med Norm U15-1/2
Kunstbanen
19.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning (kunstgræs) ALLE
Totalbanen (første spillerboks)
21.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
21.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
U15-2 - Fysisk træning + Onsdagstræning
Motorikområdet ved kunstbanen
21.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning med U15-2
Kunstbanen ved Tingløkkeskolen
22.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15-3 Træning på multibanen (+15-2 boblere)
Multibanen ved klubhuset
23.
fredag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Kent
Kunstbanen
23.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
25.
søndag

13:30 - 14:50

Kamp
Kolding Boldklub - Dalum IF
Dalumklubhus, parkeringen
26.
mandag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Norm
Kunstbanen
26.
mandag

17:30 - 18:30

Træning
Keepertræning med Norm U15-1/2
Kunstbanen
26.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning (kunstgræs) ALLE
Totalbanen (første spillerboks)
28.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
Onsdagstræning + fysisktræning (U15-1 + boblere )
Motorikbanen ved kunsten
28.
onsdag

17:30 - 19:30

Træning
U15-2 - Fysisk træning + Onsdagstræning
Motorikområdet ved kunstbanen
28.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning med U15-2
Kunstbanen ved Tingløkkeskolen
29.
torsdag

16:00 - 17:20

Kamp
Dalum IF - Jerne IF
Omklædningen
29.
torsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15-3 Træning på multibanen (+15-2 boblere)
Multibanen ved klubhuset
30.
fredag

16:30 - 17:30

Træning
Keepertræning med Kent
Kunstbanen
30.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
U15-1 Fredagstræning
Totalbanen (Kunsten)
April 2018
3.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
U14 DBU-træning
Tommerup
8.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
MG & BK - Dalum IF
8.
søndag

23:00 - 23:01

Andet
Konfirmation (Line+Caroline)
10.
tirsdag

10:30 - 16:30

Træning
U15 DBU-træning
Taastrup IC
15.
søndag

13:00 - 14:20

Kamp
Dalum IF - Næsby BK
Omklædningen
15.
søndag

23:00 - 23:01

Andet
Selina Konfirmation
21.
lørdag

09:00 - 14:00

Stævne
Weekendsamling med miniturnering
Tårup
21.
lørdag

23:00 - 23:01

Andet
Konfirmation (Ida)
22.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Team Odense Q - Dalum IF
29.
søndag

13:00 - 14:20

Kamp
Dalum IF - Fredericia KF
Omklædningen
Maj 2018
5.
lørdag

12:00 - 13:20

Kamp
Haderslev FK - Dalum IF
5.
lørdag

23:00 - 23:01

Andet
Konfirmation (Hulbæk, Emme, Johanne, Laura, Julie, Emilie)
10.
torsdag

11:00 - 12:20

Kamp
Dalum IF - Kolding Boldklub
Omklædningen
15.
tirsdag

18:00 - 20:00

Træning
U15 DBU-træning
Taastrup IC
21.
mandag

00:00 - 01:20

Kamp
Jerne IF - Dalum IF
27.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
Dalum IF - MG & BK
Omklædningen
Juni 2018
1.
fredag

17:00 - 15:30

Stævne
Madsby Cup 2018
3.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Næsby BK - Dalum IF
10.
søndag

16:00 - 17:20

Kamp
Dalum IF - Team Odense Q
Omklædningen
17.
søndag

00:00 - 01:20

Kamp
Fredericia KF - Dalum IF
August 2018
2.
torsdag

07:00 - 22:00

Stævne
Vildbjerg Cup
Dalumklubhus, parkeringen

Seneste nyheder

  • Ungdoms nyt
    Lige ved og næste for pigerne ved Fyens stiftstidende indestævne
  • Ungdoms nyt
    Dalum pigefodbold - meget mere end høj musik og hyggebold! Læs alt om vores organisering og værdier.
  • Ungdoms nyt
    International træningscamp KUN for piger (1)
  • Ungdoms nyt
    U14-talenter på eliteidrætsforløb
  • Ungdoms nyt
    OB’s 3F-liga kvinder og trænere skal træne Dalum IF's U10-14 piger
  • Ungdoms nyt
    International træningscamp KUN for piger
  • Ungdoms nyt
    Åben pigetræning i Dalum IF
  • Ungdoms nyt
    Dalum Mini Talent kommet godt fra start