Menu
Live-score
Golden League - U11 Drenge (2007) - 3. runde • Sølv 1
Esbjerg Idrætspark 19-11-2017 Kl. 12.00
Esbjerg fB
-
'56
Dalum IF
'48
Ukendt spiller
'46
Ukendt spiller
'44
Milan Kilde Leschly (Selvmål)
'40
Rasmus Tornøe Dalager
Assist: Sylvester egeskov Henriksen
'31
Lukas Petersen
Assist: Malthe Morsø Lysemose
'31
Ukendt spiller
'31
2. halvleg start
'30
1. halvleg slut
'22
Ukendt spiller
'16
Ukendt spiller
'-1
Kamp start
Senior nyt 16. november kl. 19:42
Martin Munck stopper og Morten "Lange" Christensen fortsætter i Dalum IF
Ungdoms nyt
Åben træning U19 drenge
Dalum IF nyt
Sidste chance for en billet til Danmark-Irland i Parken
Senior nyt
Dalum IF slutter med sejr i lokalopgør
Senior nyt
Dalum IF afslutter fodboldåret med en gyser kamp mod Næsby
Kommende hjemmekampe
November 2017
19.
søndag
10.00
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2009 • Pulje 1
Veflinge-Hallen
Nyborg G & IF
Veflinge-Hallen
19.
søndag
10.40
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2009 • Pulje 1
Veflinge-Hallen
Næsby BK
Veflinge-Hallen
19.
søndag
11.46
Dalum IF (1)
0 - 3
Kvinder
U14
Inde - U14 pige B født 2004 • Pulje 1
Haarby Hallerne Hal 1
Aarup BK
Haarby Hallerne Hal 1
19.
søndag
12.02
Dalum IF (1)
Kvinder
U14
Inde - U14 pige B født 2004 • Pulje 1
Haarby Hallerne Hal 1
Flemløse BK
Haarby Hallerne Hal 1
19.
søndag
12.05
Dalum IF
Herrer
U16
Futsal - U16 drenge - Søn. 19. Nov. 2017 • Pulje 1
Horne-Hallen
FEH Fodbold (1)
Horne-Hallen
19.
søndag
12.08
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Brylle-Hallen
Glamsbjerg IF
Brylle-Hallen
19.
søndag
12.41
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge B født 2009 • Pulje 4
Allested-Vejle Fritidscenter
PDIF
Allested-Vejle Fritidscenter
19.
søndag
13.04
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2009 • Pulje 5
Brylle-Hallen
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Brylle-Hallen
19.
søndag
13.14
Dalum IF (2)
Kvinder
U14
Inde - U14 pige B født 2004 • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Tarup/Paarup IF (2)
Haarby Hallerne Hal 1
19.
søndag
13.23
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge B født 2009 • Pulje 4
Allested-Vejle Fritidscenter
Marienlyst
Allested-Vejle Fritidscenter
19.
søndag
13.38
Dalum IF (2)
Kvinder
U14
Inde - U14 pige B født 2004 • Pulje 2
Haarby Hallerne Hal 1
Vindinge BK
Haarby Hallerne Hal 1
19.
søndag
13.45
Dalum IF (2)
Herrer
U17
Futsal - U17 drenge - Søn. 19. Nov. 2017 • Pulje 1
Horne-Hallen
Hårslev/Særslev
Horne-Hallen
19.
søndag
14.00
Dalum IF
Omklædning 7
Herrer
U12
Golden League - U12 Drenge (2006) - 3. runde • Bronze 1
Lars R. Jacobsen Park.
Totalbanen Kunst
Gauerslund IF
Omklædning 8
Lars R. Jacobsen Park.
Totalbanen Kunst
19.
søndag
14.00
Dalum IF
Omklædning 3
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2008) - 3. runde • Platin 2
Dalum - Kunstgræsbane
Totalbanen Kunst
Esbjerg fB
Omklædning 9
Dalum - Kunstgræsbane
Totalbanen Kunst
19.
søndag
14.06
Dalum IF
Kvinder
U14
Inde - U14 pige A født 2004 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
SFF2015
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
19.
søndag
14.35
Dalum IF (1)
Herrer
U17
Futsal - U17 drenge - Søn. 19. Nov. 2017 • Pulje 1
Horne-Hallen
Dalum IF (2)
Horne-Hallen
19.
søndag
14.46
Dalum IF
Kvinder
U14
Inde - U14 pige A født 2004 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Tarup/Paarup IF
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
19.
søndag
15.31
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2009 • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Sanderum BK
Allested-Vejle Fritidscenter
19.
søndag
15.47
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2009 • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Marienlyst (2)
Allested-Vejle Fritidscenter

Seneste nyheder

  • Cafe nyt
    Dagens ret i uge: 43 & 44

Følg os på Facebook