Menu
Live-score
Ungdoms nyt I går kl. 11:57
Dalums U11 drenge går et travlt forår i møde.
Fodbolskole nyt
Træner og Assistenter søges til DBU Fodboldskole
Senior nyt
Kasper Kanon og Kongekobraen
Senior nyt
Lørdag er der ingen venlige vendelboere
Ungdoms nyt
Endnu 3 point til U17M
Kommende kampe
April 2016
29.
fredag
18.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U12
U12 drenge A (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Home Tarup Park
Dalum IF (1)
Home Tarup Park
29.
fredag
18.45
FIUK, Odense
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2016 • HS3-1 pulje 4
Humlehaveskolen
Dalum IF (1)
Humlehaveskolen
29.
fredag
19.00
Dalum IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2015/2016 • Pulje 2
Dalum Stadion
Tarup-Paarup IF
Dalum Stadion
30.
lørdag
10.00
OB
Herrer
U11
U11 dr (2005) 8M B/C enkeltstævn 30/4 (frist 10/4) • Pulje 2
Tommerup Stadion
Dalum IF
Tommerup Stadion
30.
lørdag
10.00
Dalum IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Næsby BK
ALPI Arena Næsby
30.
lørdag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 2
Østbyens Stadion
Dalum IF (2)
Østbyens Stadion
30.
lørdag
10.30
Dalum IF
Herrer
U11
U11 dr (2005) 8M B/C enkeltstævn 30/4 (frist 10/4) • Pulje 2
Tommerup Stadion
Tommerup BK
Tommerup Stadion
30.
lørdag
10.45
Tommerup BK
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Dalum IF (1)
ALPI Arena Næsby
30.
lørdag
10.45
Dalum IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 2
Østbyens Stadion
Tarup/Paarup IF
Østbyens Stadion
30.
lørdag
11.15
Dalum IF
Kvinder
U13
U13 pige A (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 2
Dalum Stadion
Allesø GF
Dalum Stadion
30.
lørdag
11.30
Dalum IF
Herrer
U11
U11 dr (2005) 8M B/C enkeltstævn 30/4 (frist 10/4) • Pulje 2
Tommerup Stadion
Næsby BK
Tommerup Stadion
30.
lørdag
11.30
OB
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Dalum IF (1)
ALPI Arena Næsby
30.
lørdag
11.30
Dalum IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 2
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
30.
lørdag
12.00
Aarup BK
Herrer
U17
U17 drenge A (1999) - Forår 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Dalum IF (1)
Scankab Arena i Aarup
30.
lørdag
12.00
Strib IF
Herrer
U11
U11 dr (2005) 8M B/C enkeltstævn 30/4 (frist 10/4) • Pulje 2
Tommerup Stadion
Dalum IF
Tommerup Stadion
30.
lørdag
13.00
Dalum IF
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2001) 11M - Forår 2016 • Pulje 853
Dalum Stadion
Højer/Tønder
Dalum Stadion
30.
lørdag
13.00
Fjordager IF
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M A enkeltstævne 30/4 (frist 10/4) • Pulje 1
Dalum Stadion
Dalum IF
Dalum Stadion
30.
lørdag
13.00
Kerteminde BK
Herrer
U15
U15 drenge B (2001) - Forår 2016 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Dalum IF
Kerteminde Stadion
30.
lørdag
13.30
Dalum IF (2)
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2016 • HS3-2 pulje 3
Dalum Stadion
SFF 2015 (2)
Dalum Stadion
30.
lørdag
14.00
Allesø GF
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M A enkeltstævne 30/4 (frist 10/4) • Pulje 1
Dalum Stadion
Dalum IF
Dalum Stadion
30.
lørdag
14.30
Dalum IF
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M A enkeltstævne 30/4 (frist 10/4) • Pulje 1
Dalum Stadion
Tommerup BK
Dalum Stadion
30.
lørdag
15.00
Dalum IF
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M A enkeltstævne 30/4 (frist 10/4) • Pulje 1
Dalum Stadion
Morud IF
Dalum Stadion
Maj 2016
1.
søndag
10.00
Aarslev BK
Kvinder
U13
U13 pige M (født 2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Netplan Arena
Dalum IF
Netplan Arena
1.
søndag
10.00
Dalum IF (1)
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M B/C enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 1
Vissenbjerg Stadion
SSV Højfyn
Vissenbjerg Stadion
1.
søndag
10.00
Dalum IF (2)
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M B/C enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 2
Bellinge stadion
O K S
Bellinge stadion
1.
søndag
10.00
Dalum IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 1
Toftegårdsskolen
BBB
Toftegårdsskolen
1.
søndag
10.00
Dalum IF
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 5
Home Tarup Park
Tarup/Paarup IF
Home Tarup Park
1.
søndag
10.00
Nyborg G & IF
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M D (nybegyndere), forår 2016 • Pulje 3
KFUM-parken
Dalum IF
KFUM-parken
1.
søndag
10.00
Dalum IF (2)
Herrer
U12
U12 drenge B (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
Dalum Stadion
Båring GF
Dalum Stadion
1.
søndag
10.00
Dalum IF (1)
Herrer
U12
U12 drenge C (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 3
Dalum Stadion
Bøgebjerg IF
Dalum Stadion
1.
søndag
10.00
Dalum IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 2
OKSON-Park
Næsby BK
OKSON-Park
1.
søndag
10.00
Dalum IF
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 6
Vestfalen Stadion
Sanderum BK
Vestfalen Stadion
1.
søndag
10.00
Dalum IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 4
Tingløkkeskolen
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Tingløkkeskolen
1.
søndag
10.00
Næsby BK
Herrer
U11
U11 dr. (2005) 8M A enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Dalum IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
1.
søndag
10.30
MG & BK
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M B/C enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 1
Vissenbjerg Stadion
Dalum IF (1)
Vissenbjerg Stadion
1.
søndag
10.30
Morud IF
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M B/C enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 2
Bellinge stadion
Dalum IF (2)
Bellinge stadion
1.
søndag
10.30
OB (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 5
Home Tarup Park
Dalum IF
Home Tarup Park
1.
søndag
10.30
Dalum IF
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M D (nybegyndere), forår 2016 • Pulje 3
KFUM-parken
Tårup IF
KFUM-parken
1.
søndag
10.30
Holluf Pile-Tornbjerg IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 4
Tingløkkeskolen
Dalum IF (2)
Tingløkkeskolen
1.
søndag
10.30
Dalum IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
MG & BK (1)
Vestfalen Stadion
1.
søndag
10.45
Dalum IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 1
Toftegårdsskolen
Højby/Rolfsted
Toftegårdsskolen
1.
søndag
10.45
Dalum IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 2
OKSON-Park
OB (1)
OKSON-Park
1.
søndag
10.45
Nyborg G & IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 6
Vestfalen Stadion
Dalum IF
Vestfalen Stadion
1.
søndag
10.45
Strib IF
Herrer
U11
U11 dr. (2005) 8M A enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Dalum IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
1.
søndag
11.00
Dalum IF
Herrer
U15
U15 drenge M (2001) - Forår 2016 • Pulje 1
Dalum Stadion
OB
Dalum Stadion
1.
søndag
11.00
Dalum IF (1)
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M B/C enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 1
Vissenbjerg Stadion
Tommerup BK
Vissenbjerg Stadion
1.
søndag
11.00
OB
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M B/C enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 2
Bellinge stadion
Dalum IF (2)
Bellinge stadion
1.
søndag
11.00
Dalum IF
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 5
Home Tarup Park
Højby/Rolfsted
Home Tarup Park
1.
søndag
11.00
Otterup B & IK
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 4
Tingløkkeskolen
Dalum IF (2)
Tingløkkeskolen
1.
søndag
11.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
Dalum IF (1)
Vestfalen Stadion
1.
søndag
11.15
Dalum IF (2)
Kvinder
U12
U12 pige C (2004) 8M - Forår 2016 • Pulje 1
Dalum Stadion
Fortuna Svendborg
Dalum Stadion
1.
søndag
11.30
Brenderup IF
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M B/C enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 1
Vissenbjerg Stadion
Dalum IF (1)
Vissenbjerg Stadion
1.
søndag
11.30
TIF Faaborg
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 1
Toftegårdsskolen
Dalum IF (2)
Toftegårdsskolen
1.
søndag
11.30
Dalum IF
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M C (begyndere), forår 2016 • Pulje 5
Home Tarup Park
Fraugde G & IF
Home Tarup Park
1.
søndag
11.30
Dalum IF
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M D (nybegyndere), forår 2016 • Pulje 3
KFUM-parken
KFUM.s BK
KFUM-parken
1.
søndag
11.30
OKS
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M A (øvede), forår 2016 • Pulje 2
OKSON-Park
Dalum IF (1)
OKSON-Park
1.
søndag
11.30
Tarup/Paarup IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2007) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 6
Vestfalen Stadion
Dalum IF
Vestfalen Stadion
1.
søndag
11.30
Sanderum BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
Dalum IF (1)
Vestfalen Stadion
1.
søndag
11.30
Dalum IF
Herrer
U11
U11 dr. (2005) 8M A enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Tommerup BK
Strib fritids- & aktivitetscenter
1.
søndag
12.00
Dalum IF (2)
Herrer
U10
U10 dr (2006) 8M B/C enkeltstævne 1/5 (frist 10/4) • Pulje 2
Bellinge stadion
BBB
Bellinge stadion
1.
søndag
12.00
B 1909
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M D (nybegyndere), forår 2016 • Pulje 3
KFUM-parken
Dalum IF
KFUM-parken
1.
søndag
12.00
Dalum IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 4
Tingløkkeskolen
Sanderum BK (2)
Tingløkkeskolen
1.
søndag
12.00
Assens FC
Herrer
U8
U8 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
Dalum IF (1)
Vestfalen Stadion
1.
søndag
13.00
Avarta
Herrer
Senior
KanalSport Divisionen forår 2016 • Kvalifikationsspil
Espelundens Idrætsanlæg
Dalum IF
Espelundens Idrætsanlæg
1.
søndag
13.00
Dalum IF
Kvinder
U17
U17 pige M (1999-2000) - Forår 2016 • Pulje 1
Dalum Stadion
SUB Ullerslev
Dalum Stadion
1.
søndag
13.00
Tved BK
Herrer
U19
U19 drenge M (1997-1998) - Forår 2016 • Pulje 1
Tved Stadion
Dalum IF
Tved Stadion
1.
søndag
13.00
Ubberud IF
Kvinder
U10
U9/U10 piger (2006/7) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Dalum IF (1)
Tingløkkeskolen
1.
søndag
13.00
Faldsled/Svanninge SG & IF
Kvinder
U10
U9/U10 piger (2006/7) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 2
Skårup Stadion
Dalum IF (2)
Skårup Stadion
1.
søndag
13.45
Dalum IF (1)
Kvinder
U10
U9/U10 piger (2006/7) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
BBB
Tingløkkeskolen
1.
søndag
13.45
Dalum IF (2)
Kvinder
U10
U9/U10 piger (2006/7) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 2
Skårup Stadion
Skårup IF
Skårup Stadion
1.
søndag
14.30
Dalum IF (1)
Kvinder
U10
U9/U10 piger (2006/7) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Tingløkkeskolen
1.
søndag
14.30
Dalum IF (2)
Kvinder
U10
U9/U10 piger (2006/7) 5M B (let øvede), forår 2016 • Pulje 2
Skårup Stadion
Fortuna Svendborg
Skårup Stadion
1.
søndag
15.00
S.f.B.
Herrer
U15
U15 Drenge Vest 2 (2001) - Forår 2016 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Dalum IF
S.f.B. Hellegårdsvej

Seneste nyheder

  • Cafe nyt
    Dagens ret uge: 16 & 17

Følg os på Facebook

Instragram #dalumif