Menu
Live-score
Ungdoms nyt 07. december kl. 23:13
Kom og Se Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 I Dalumhallerne i den kommende weekend. 125 hold fra Hele Danmark - 750 spillere og 25 timers underholdning = Fyns mest spændende indestævne
Dalum IF nyt
Slip for besværet - køb den komplette julemenu i Cafeen
Dalum IF nyt
Tilbud til alle trænere og ledere i Dalum I.F.
Dalum IF nyt
FDV inviterer til Juletræfest fredag den 25.11 kl. 17.30
Senior nyt
Det sluttede med store smil
Kommende kampe
December 2016
10.
lørdag
09.00
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige B født 2007/2008 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Dalum IF (1)
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
09.21
Dalum IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige B født 2007/2008 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
09.28
Aarslev BK
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige B født 2007/2008 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Dalum IF (2)
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
09.42
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige B født 2007/2008 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Faldsled/Svanninge SG & IF
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
09.49
Dalum IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige B født 2007/2008 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Kerteminde BK
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
10.03
Kerteminde BK
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige B født 2007/2008 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Dalum IF (2)
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
10.17
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige B født 2007/2008 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Næsby BK
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
10.24
Aarslev BK
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige B født 2007/2008 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Dalum IF (1)
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
10.38
Næsby BK
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige B født 2007/2008 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Dalum IF (1)
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
11.06
Dalum IF
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2007 • Pulje 3
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
ØB
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
11.24
Krarup Espe Fodbold
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2007 • Pulje 3
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Dalum IF
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
11.48
Dalum IF
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2007 • Pulje 3
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
O K S
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
12.12
Allested U & IF
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2007 • Pulje 3
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Dalum IF
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
12.36
Marienlyst (1)
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2007 • Pulje 3
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Dalum IF
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
13.06
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Dalum IF (1)
Gislev-Hallen
10.
lørdag
13.12
Aarslev BK
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Dalum IF (2)
Gislev-Hallen
10.
lørdag
13.24
Dalum IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Tarup/Paarup IF (1)
Gislev-Hallen
10.
lørdag
13.28
Dalum IF (2)
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A født 2007 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Morud IF
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
13.36
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Fortuna Svendborg
Gislev-Hallen
10.
lørdag
13.42
Marienlyst (1)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Dalum IF (1)
Gislev-Hallen
10.
lørdag
13.44
Dalum IF (2)
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A født 2007 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Tarup/Paarup IF (1)
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
13.54
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Gislev-Hallen
10.
lørdag
14.00
Fortuna Svendborg
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Dalum IF (1)
Gislev-Hallen
10.
lørdag
14.12
Tarup/Paarup IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Dalum IF (2)
Gislev-Hallen
10.
lørdag
14.16
Nyborg G & IF
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A født 2007 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Dalum IF (2)
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
14.24
Dalum IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Aarslev BK
Gislev-Hallen
10.
lørdag
14.30
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Marienlyst (1)
Gislev-Hallen
10.
lørdag
14.32
S.f.B.
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A født 2007 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Dalum IF (2)
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
14.35
Dalum IF
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2007 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Korup IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
10.
lørdag
14.48
Dalum IF (2)
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A født 2007 • Pulje 1
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
OB (1)
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
14.48
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
Inde - U9/10 pige C født 2007/2008 • Pulje 1
Gislev-Hallen
Dalum IF (1)
Gislev-Hallen
10.
lørdag
14.49
Dalum IF
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2007 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
BBB
Bogense Hallerne (Hal 1)
10.
lørdag
15.12
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A født 2007 • Pulje 2
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Tarup/Paarup IF (2)
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
15.17
Marienlyst (2)
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2007 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
10.
lørdag
15.18
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige B født 2006 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
BBB
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
15.28
OB (2)
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A født 2007 • Pulje 2
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Dalum IF (1)
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
15.30
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige B født 2006 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Dalum IF (1)
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
15.31
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2007 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
10.
lørdag
15.42
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige B født 2006 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Dalum IF (2)
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
15.45
Dalum IF
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge B født 2007 • Pulje 5
Bogense Hallerne (Hal 1)
Næsby BK (1)
Bogense Hallerne (Hal 1)
10.
lørdag
15.48
Dalum IF (1)
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige B født 2006 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Tranekær/Tullebølle IF
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
15.52
Dalum IF (1)
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A født 2007 • Pulje 2
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Marienlyst
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
15.54
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige B født 2006 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Horne f. Sp.
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
16.00
BBB
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige B født 2006 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Dalum IF (1)
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
16.06
Dalum IF
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige A født 2006 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 1)
Marienlyst
Bogense Hallerne (Hal 1)
10.
lørdag
16.08
BBB
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A født 2007 • Pulje 2
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
Dalum IF (1)
Ørbæk Midtpunkt (Hallen)
10.
lørdag
16.12
Dalum IF (1)
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige B født 2006 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Dalum IF (2)
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
16.22
Tårup IF
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige A født 2006 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
10.
lørdag
16.24
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige B født 2006 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Tranekær/Tullebølle IF
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
16.36
Dalum IF (1)
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige B født 2006 • Pulje 1
Svanninge-Hallen
Horne f. Sp.
Svanninge-Hallen
10.
lørdag
16.46
Dalum IF
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige A født 2006 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 1)
Bogense G & IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
10.
lørdag
17.02
Tarup/Paarup IF
Spillet
Kvinder
U11
Inde - U11 pige A født 2006 • Pulje 1
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
09.07
Dalum IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C født 2009 • Pulje 3
Arena Assens - Hal 1
SSV Højfyn
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
09.18
Dalum IF (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Marienlyst
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
09.21
Sanderum BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C født 2009 • Pulje 3
Arena Assens - Hal 1
Dalum IF
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
09.36
BBB
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
09.42
OB
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C født 2009 • Pulje 3
Arena Assens - Hal 1
Dalum IF
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
10.00
Dalum IF (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Tarup/Paarup IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
10.10
Dalum IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C født 2009 • Pulje 3
Arena Assens - Hal 1
ØB
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
10.12
Dalum IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B født 2009 • Pulje 3
Korinth Hallen
Kerteminde BK
Korinth Hallen
11.
søndag
10.18
Dalum IF (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Ubberud IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
10.30
Sanderum BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B født 2009 • Pulje 3
Korinth Hallen
Dalum IF
Korinth Hallen
11.
søndag
10.31
Assens FC (1)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C født 2009 • Pulje 3
Arena Assens - Hal 1
Dalum IF
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
10.42
ØB
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
10.48
Højby S & G (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B født 2009 • Pulje 3
Korinth Hallen
Dalum IF
Korinth Hallen
11.
søndag
11.00
Dalum IF (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 1)
Korup IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
11.06
Dalum IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B født 2009 • Pulje 3
Korinth Hallen
Tarup/Paarup IF
Korinth Hallen
11.
søndag
11.24
OB
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B født 2009 • Pulje 3
Korinth Hallen
Dalum IF
Korinth Hallen
11.
søndag
11.42
Dalum IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge B født 2009 • Pulje 3
Korinth Hallen
Tommerup BK
Korinth Hallen
11.
søndag
12.06
Sanderum BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A født 2009 • Pulje 2
Korinth Hallen
Dalum IF (2)
Korinth Hallen
11.
søndag
12.27
Dalum IF (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A født 2009 • Pulje 2
Korinth Hallen
Marienlyst (1)
Korinth Hallen
11.
søndag
12.48
Dalum IF (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A født 2009 • Pulje 2
Korinth Hallen
Nyborg G & IF
Korinth Hallen
11.
søndag
13.09
OB
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A født 2009 • Pulje 2
Korinth Hallen
Dalum IF (2)
Korinth Hallen
11.
søndag
13.37
Dalum IF (1)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A født 2009 • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Fraugde G & IF
Kværndrup Hallen
11.
søndag
13.51
Tarup/Paarup IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A født 2009 • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Dalum IF (1)
Kværndrup Hallen
11.
søndag
14.12
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge B født 2008 • Pulje 2
Svanninge-Hallen
Ringe BK
Svanninge-Hallen
11.
søndag
14.12
Næsby BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A født 2009 • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Dalum IF (1)
Kværndrup Hallen
11.
søndag
14.30
S.f.B.
Herrer
U9
Inde - U9 drenge B født 2008 • Pulje 2
Svanninge-Hallen
Dalum IF
Svanninge-Hallen
11.
søndag
14.40
Dalum IF (1)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A født 2009 • Pulje 1
Kværndrup Hallen
OKS
Kværndrup Hallen
11.
søndag
14.54
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge B født 2008 • Pulje 2
Svanninge-Hallen
Holluf Pile-Tornbjerg IF (1)
Svanninge-Hallen
11.
søndag
14.54
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 4
Arena Assens - Hal 1
Brylle BK
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
15.01
Marienlyst (2)
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A født 2009 • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Dalum IF (1)
Kværndrup Hallen
11.
søndag
15.12
Tommerup BK
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 4
Arena Assens - Hal 1
Dalum IF (2)
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
15.18
Allested U & IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge B født 2008 • Pulje 2
Svanninge-Hallen
Dalum IF
Svanninge-Hallen
11.
søndag
15.22
OB (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 1
Korinth Hallen
Dalum IF (1)
Korinth Hallen
11.
søndag
15.32
OB (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF (2)
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
15.36
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 4
Arena Assens - Hal 1
Assens FC
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
15.42
Faldsled/Svanninge SG & IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge B født 2008 • Pulje 2
Svanninge-Hallen
Dalum IF
Svanninge-Hallen
11.
søndag
15.43
Dalum IF (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 1
Korinth Hallen
Aarslev BK
Korinth Hallen
11.
søndag
15.53
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Tommerup BK
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
15.54
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 4
Arena Assens - Hal 1
Hårby BK
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
16.06
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge B født 2008 • Pulje 2
Svanninge-Hallen
OB
Svanninge-Hallen
11.
søndag
16.07
Marienlyst (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Dalum IF (2)
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
16.11
Dalum IF (1)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 1
Korinth Hallen
Allested U & IF
Korinth Hallen
11.
søndag
16.18
Glamsbjerg IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 4
Arena Assens - Hal 1
Dalum IF (2)
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
16.21
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Tarup/Paarup IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
16.36
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C født 2008 • Pulje 4
Arena Assens - Hal 1
SSV Højfyn
Arena Assens - Hal 1
11.
søndag
16.46
BBB
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 1
Korinth Hallen
Dalum IF (1)
Korinth Hallen
11.
søndag
16.49
Dalum IF (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 1)
Strib IF
Bogense Hallerne (Hal 1)
11.
søndag
17.00
Marienlyst (2)
Herrer
U9
Inde - U9 drenge A født 2008 • Pulje 1
Korinth Hallen
Dalum IF (1)
Korinth Hallen

Seneste nyheder

  • Cafe nyt
    Ring Kent på 3013 6548 for dagens ret i vinterhalvåret

Følg os på Facebook

Træning på Totalbanen